Rezultate te kerkimit per termin: +Edukimit

Total: 5922
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.082Z

Jehona e prioritetit të edukimit

NDRIÇIM KULLA NDRIÇIM KULLA Ka disa vite që ndihet të jetë krijuar një ndjeshmëri e re intelektuale dhe publike, formësuar nga shkrime, publikime apo dhe biseda televizive në lidhje me problemin e rëndësishëm dhe akut që lipset të përballojë shkolla jonë përballë rinovimit teknol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.439Z

Mbi platformen e edukimit fiziko-sportiv

e Merkure 14 Janar 20151154 am RAUF DIMRAJbrbr   Edukimi fizik dhe sportiv eshte nje kulture shume antike e njeriut Ai stimulon paqen drejtesine dashurine per me te dobetin meritokracine jetesen ne nje shoqeri te shendetshme dhe udhehiqen nga koncepti per respektimin e qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.281Z

Ti japim edukimit fizik vendin e duhur

e Hene 15 Shtator 20141213 pm RAUF DIMRAJbrbr  shte me interes kombetar te njoftojme se ne vendin tone me vendim qeverie jane rritur oret e mesimit te edukimit fiziko-sportiv per klasat I-XII ne arsimin parauniversitar Si rrjedhoje ne muajin shtator 2014 edukimi fiziko-sport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.769Z

Protestë e studentëve të Fakultetit të Edukimit

Nga Express më 20 prill 2011 në ora 19:48 Studentët e Fakultetit të Edukimit të Universitetit të Prishtinës kanë protestuar të mërkurën kundër transferimit të tetë programeve të këtij Fakulteti në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore. Programet, të cilat janë transferuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.624Z

Bojaxhi përuron qëndrën e edukimit për energjinë

Sensibilizmi i te rinjve per mireperdorimin e energjise elektrike do jete qellimi i qendres se edukimit per Energjine te peruruar paraditen e se merkures ne Hidrocentralin e Vaut te Dejes. Qendra e edukimit per energjine ne Vaun e Dejes, eshte konceptuar si nje mjedis shkolle. VAU I DEJËS-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.494Z

Konferencë për vlerat e edukimit të mësuesit

Vlerat e edukimit për mësuesit dhe edukatorët e mbi 50 shkollave e kopshteve publike dhe private në mbarë vendin janë konkretizuar në një konferencë të organizatës ndërkomëbtare për solidaritetin në Muzeun Historik Kombëtar. Konferenca e realizuar në stinën italo shqiptare "Dy P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.952Z

Reforme ne shendetesi edhe me ane te edukimit

Vasili theksoi se procesi i institucionalizimit te Sistemit te Edukimit ne Vazhdim i ka dhene nje shtyse te madhe rolit te shoqatave te profesionisteve. Ministri i Shendetesise inkurajoi keto shoqata te punojne edhe me shume si partnere te rendesishme ne permiresimin e cilesise se sherbimeve shendet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama