Rezultate te kerkimit per termin: +Edvin +Kristaq +Rama

Meta: total 1000 / total_found 1568 / time 0.003 / keyword[0] edvin / docs[0] 4836 / hits[0] 7945 / keyword[1] kristaq / docs[1] 4897 / hits[1] 7050 / keyword[2] rama / docs[2] 142684 / hits[2] 457915 /
Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një puç kushtetues futjen e ushtrisë në Rinas. Berisha ka lëshuar edhe një sërë akuzash të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka. Duke iu referuar Kushtetutës, ish-kryeministri thekson se vendimi

Akt terrorist mbi studentët, Rama po përdor ./Video
  • 2019-01-29

Akt terrorist mbi studentët, Rama po përdor ./Video

Ish- kryeministri Sali Berisha shprehet se pas përplasjes fizike të ndodhur sot mes grupeve të ngujuar tek Juridiku, fshihet dora e Edi Ramës. Sipas tij Rama po përdor të rinjtë e FRESH  si mish për top, për të mbyllur protestën e studentëve dhe bojkotin e tyre që vazhdon prej disa jav

No Pic available
  • 2019-01-12

Basha: Po përgatitet ritenderimi i Unazës së Madhe

Kryetari i PD-se Lulzim Basha doli sot në një deklaratë për median ku shtoi se po përgatitet ritenderimi i pjesës së ndërtimit të unazës së re në Tiranë, tenderi i fituar i së cilës u anuluan dhe për këtë çështje ka nisur një hetim i prokurorisë. “Po përgatitet përfundi

Ndalimi i fishekzjarrëve, Berisha: Akt birboje! Lleshaj: Festat sbëhen me armë
  • 2018-12-23

Ndalimi i fishekzjarrëve, Berisha: Akt birboje! Lleshaj: Festat sbëhen me armë

Ish-kryeministri Sali Berisha e mbylli javën me një postim të gjatë në Facebook, ku kritikon 3 ministra të qeverisë Rama për nismën e tyre ligjore që ndalon përfundimisht përdorimin e lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve gjatë festave të fundvitit. Me urdhër te Edvin Kristaq Frik

Largimi i Xhafës, Berisha: Rama e shiti për të shpëtuar Gjushin!
  • 2018-10-27

Largimi i Xhafës, Berisha: Rama e shiti për të shpëtuar Gjushin!

Dorëheqjen surprizë të Fatmir Xhafës e ka komentuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha. E teksa nga PD po e lidhin largimin e ministrit të Brendshëm me konferencën e paralajmëruar për shtyp të paraardhësit të tij Saimir Tahiri, por edhe me vëllain e akuzuar për trafik droge, Berisha ka

Berisha mbron gjyqtarët e shkarkuar: Gjueti shtrigash ndaj veriorëve!
  • 2018-07-18

Berisha mbron gjyqtarët e shkarkuar: Gjueti shtrigash ndaj veriorëve!

Shkarkimi nga detyra i dy anëtarëve të Gjykatës së Lartë, Tom Ndreca dhe Admir Thanza, për ish-kryeministrin Sali Berisha vjen nga Kryeministri Edi Rama. Përmes një statusi në Facebook, Berisha thekson se qëllimi i Ramës është hakmarrja dhe gjuetia e shtrigave ndaj shqiptarëve me orig

Berisha publikon videon: Impiantin në Vlorë e inaugurova unë!
  • 2018-07-09

Berisha publikon videon: Impiantin në Vlorë e inaugurova unë!

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon pasardhësin e tij në krye të qeverisë, Edi Rama, se po fyen edhe me teveqelët me gënjeshtrën sipas tij të radhës, në inaugurimin e fundit që bëri dje në Vlorë. Sipas Berishës, impiantin e përpunimit të ujërave të zeza në Vlorë e ka ianuguruar