Rezultate te kerkimit per termin: +Edward +Snowden

Total: 637
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.099Z

Një film për Edward Snowden

U prezantua sot në Festivalin e 11 Ndërkombëtar të Filmit në Romë, filmi “Snowden” i regjisorit të njohur Oliver Stone. Skenari i këtij filmi bazohet në librin me të njëjtin titull shkruar nga gazetari i  “Guardian” Luke Harding, një best seller me mbi 500 mijë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.057Z

Edward Snowden kandidohetpër çmimin Nobel për Paqen

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Edward Snowden është mes 259 kandidatëve në listë për të fituar çmimin Nobel për Paqen. Kandidatura e tij është bërë e mundur falë dy paralamentarëve norvegjezë Snorre Valen dhe Baard Vegar Solhjell. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.451Z

Çështja Edward Snowden

Edward Snowden u vu në qendër të vëmendjes së publikut pas zbulimit të sekreteve të Administratës së Sigurimit Kombëtar të Shteteve të Bashkuara dhe më pas, arratisjes në Moskë. Amerikani më i famshëm në Moskë, Edward Snowden, së shpejti mbush 6 muajt e qëndrimit të tij në Rus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.872Z

Mbetet i paqartë fati i Edward Snowden

Fati i ish-kontraktorit të zbulimit amerikan Edward Snowden mbetet i paqartë, ndërsa India të martën refuzoi kërkesën e tij për azil dhe presidenti bolivian Evo Morales tha se do t’a konsideronte një kërkesë të tillë. Kjo deklaratë e Morales nga Rusia bëri që avioni i tij të b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.239Z

Skoci jehona e Edward Snowden

Studentët e Universitetit të qytetit të Glasgout, në Skoci, kanë zgjedhur Edward Snowden, ish-agjentin amerikan, si rektorin e tyre. Rektori i studentëve është përfaqësuesi i zgjedhur i studentëve. Ai u përzgjodh në garën me tre k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.291Z

Edward Snowden ne Twitter ndjek vetem NSA -ne

0 brbr SSSAbrASS brbrSapo hapi nje llogari ne rrejtin social Twitter Edward Snowden ish 8211 punonjesi i Inteligjences Amerikane qe cilesohet si tradhetar per rrjedhje informacioni ka arritur mijera ndjekes ne rrjetin social Vete Snowden vendosi te ndjeke ne Twitter vetem nje profil ate te Agjencis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.638Z

SHBA, akuza për spiunazh e vjedhje kundër Edward Snowden

Zyrtarët amerikanë thonë se prokurorët federalë kanë ngritur akuza për spiunazh kundër Edward Snowden, i cili nxori dokumenta sekretë për një program amerikan përgjimi. Zyrtarët thonë se Shtetet e Bashkuara u kanë kërkuar autoriteteve në Hong Kong të ndalin Snowdenin, në bazë të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama