Rezultate te kerkimit per termin: +Efektet

Meta: total 1000 / total_found 12008 / time 0.006 / keyword[0] efektet / docs[0] 12008 / hits[0] 15102 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Fushata shtyn pushimet

Periudha zgjedhore, sipas operatorëve turistikë ka frenuar prenotimet e shqiptarëve për pushime jashtë vendit. Në javën e fundit ka një ulje me 30-40 përqind, sidomos pas vendimit të fundit të qeverisë për ndërprerjen e pushimeve në aparatin shtetëror, thotë Besnik Vathi, Operator T

No Pic available
  • 2017-06-24

Henri Çili kërkon 71+ mandate për Edi Ramën

Ndërsa në vitin 2013, Henri Çili kërkonte një mandat tjetër për Sali Berishën, tashmë ai kërkon një mandat të dytë për Edi Ramën. Sikundër e ka deklaruar edhe më herët qëndrimin e tij, as gazeta MAPO e kësaj fundjave nuk zhgënjen me faqen e parë, ku shfaqet Edi Rama, sipër të

No Pic available
  • 2017-06-18

Basha për Ramën: Nga mëngjesi deri në darkë, Luli, Luli, Luli, thua se është shoku im

Në takimin me banorët e Peqinit kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka listuar disa nga efektet pozitive që sipas tij do të ndikojnë në ekonomi falë programit të Partisë Demokratike duke ripërsëritur qëndrimin se nuk do të ketë marrëveshje me republikën e vjetër. Jo koalicion m

No Pic available
  • 2017-06-18

Çun i mirë Luli, mbajeni fotografinë, Basha-Ramës: Pse kë do mbajmë? Tënden?

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u tregoi banorëve të Peqinit efektet e planit të tij ekonomik dhe u kujdes ti sqarojë nga afër se nuk do të ketë marrëveshje pas 25 qershorit me atë që e cilëson Republikë të vjetër. Basha: E keni parë që thotë; është çun i mirë Luli,

Avioni i parë me 150 turistë nga Bjellorusia mbërrin në Tiranë
  • 2017-06-12

Avioni i parë me 150 turistë nga Bjellorusia mbërrin në Tiranë

Avioni i parë me 150 turistë nga Bjellorusia është ulur mëngjesin e kësaj të hënë në pistën e aeroportit Nënë Tereza. Efektet pozitive të heqjes së vizave me disa shtete që qeveria shqiptare miratoi disa javë më parë, tashmë u konkretizuan dhe me tregun bjellorus ku, fluturimet j

Rikthehet Shqipëria e vjetër e Xhani De Biazit
  • 2017-06-12

Rikthehet Shqipëria e vjetër e Xhani De Biazit

Tre pikë të arta, vendi i tretë dhe tre gola që rikthejnë buzëqeshjen e një skuadre dhe një populli të lidhur ngushtë me ngjyrat kuqezi. Kombëtarja Shqiptare godet në shenjë në një moment shumë të vështirë pas 5 humbjeve rresht duke i kthyer reston Izraelit që aq shumë dhimbje k

No Pic available
  • 2017-06-11

Xhepa: Reformat nuk realizuan pritshmëritë, ekonomia kriminale është zgjeruar

Eksperti i ekonomisë, Selami Xhepa, thotë se, pavarësisht reformave në këtë mandat qeverisës, rritja ekonomike mbeti shumë e ngadaltë; cilësia e investimeve publike dhe ndikimi i tyre në rritjen ekonomike është i debatueshëm; papunësia, veçanërisht midis të rinjve, është shumë e