Rezultate te kerkimit per termin: +Efektet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.063Z

Ekonomistët, thellohen efektet e krizës

 Thellohen efektet e krizës globale në vend. Këtë herë konkluzioni është dhënë nga ekspertët e huaj. Sipas Alfred Dodle, Drejtori i Fondacionit publik gjerman “Fridrik Ebert”, qytetarët shqiptarë rrezikojnë të përballen me rritjen e çmimeve në treg, si pasojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.825Z

FOTOT/ Efektet tronditëse të alkoolit

Shoqata Kombëtare e Shëndetësisë në Britaninë e Madhe ka kryer një fushatë sensibilizuese për efektet negative të alkoolit. Ajo ka publikuar fotot e disa personave që kanë hequr dorë nga alkooli, duke treguar ndryshimin e tyre. Personat e fotografuar kishin mbi 6 muaj që nuk konsumo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.569Z

Efektet e krizes vazhdojne

Kosova ende perballet me efektet e krizes globale financiare, thone njohes te ceshtjeve ekonomike. Sipas tyre, ne kete kuader po ndikon edhe renia e remitencave nga diaspora dhe zvogelimi i investimeve te huaj. Megjithate, ekspertet japin mendime te ndryshme se a do t'i kaloje Kosova efektet e krize

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.973Z

Ekspertet për krizën: Efektet janë thelluar

Efektet e krizës globale në ekonominë tonë janë thelluar. Gjatë një tryeze ku është diskutuar për krizën, ekspertët e huaj kanë paralajmëruar rritje të inflacionit në Shqipëri, si pasojë edhe e zhvlerësimit të lekut. TIRANE- Ekspertët e huaj paralajmërojnë për thellim t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.839Z

Pensionet: Ja efektet e skemës së re

Mund te keni qene te dy mesues, por nuk mund te perfitoni pension te njejte. Me skemen e re formula e perllogaritjes se pensioneve ndryshuar teresisht. Masa e pensionit tashme lidhet drejtperdrejt me pagen qe paguan kontributin dhe vitet e punes. Drejtori i Drejtorise se Pagave dhe Pensioneve Ast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.932Z

Euroja dhe efektet e krizës

Nga Rolf Wenkel Sipas bindjes së Allianz-ës rënia e euros do të nxisë fuqishëm rritjen ekonomike në euro-zonë. Në këtë mënyrë mund të balancohen madje efektet koniunkturore frenuese të programeve të planifikuara shtetërore të kursimit. Kështu beson makroekonomisti drejtues i kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.344Z

Civici: Efektet e krizës në Shqipëri janë evidente

Rektori i Universitetit Europian të Tiranës, Ardian Civici i ftuar në Ora News u shpreh se Shqipëria tashmë ka hyrë në një fazë të krizës dhe në muajt në vijim do ndjejë efektet në aspekte të veçanta të saj. Sipas tij, edhe nëse Shqipëria s'ka pasur krizë, po shfaqet si n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama