Rezultate te kerkimit per termin: +Egjiptit

Total: 3587
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.688Z

Bie qeveria e Egjiptit

Nga Express më 29 janar 2011 në ora 14:08 Kabineti qeveritar i Egjiptit ka dhënë zyrtarisht dorëheqje, njoftoi televizioni shtetëror i vendit. Ky hap vjen pas premtimit të presidentit Hosni Mubarak për shpërbërje të qeverisë në fjalimin e tij drejtuar kombit. Mubarak tha se do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.933Z

SHBA akuzat Egjiptit

Shtetet e Bashkuara e akuzuan Egjiptin për shkeljen e lirise së fjalës, pas arrestimit të një satiristi politik me pretendimin se ka fyer presidentin islamist Mohamed Mursi dhe islamin. Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Victori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.040Z

Turqi, masa reciproke diplomatike ndaj Egjiptit

Pak kohë pasi Egjipti e ka dëbuar ambasadorin e Turqisë dhe ka paralajmëruar uljen e nivelit të marrëdhënieve diplomatike me Turqinë, Ankaraja sot ka reaguar me masa identike, duke shpallur se ambasadori egjiptian, i cili aktualisht nuk gjendet në Ankara, është shpallur person i padëshir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.446Z

Putin mbështet Sisin si president i Egjiptit

Egjipti afrohet me Moskën në marrëveshje armësh, pasi SHBA pezulluan ndihmat ushtarake për regjimin e Kajros Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se ai mbështet shefin e ushtrisë së Egjiptit Abdul Fattah al-Sisi në përpjekjen e tij për tu bërë president i vendit. Putin e takoi Fild

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.917Z

Çfarë fshihet në mrekullinë e piramidave të Egjiptit?

Arkeologjia – Skanimet që përdorin grimca kozmike për të zbuluar sekretet e Piramidës së Madhe të Gizës, synojnë kapërcejnë shekuj të mistereve të Egjiptit duke ofruar prova për strukturën dhe ndërtimin e tyre Për më shumë se 4500 vjet, piramidat e Egjiptit i kanë mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.425Z

Parlamenti i Egjiptit injoron ushtrinë

Kryetari i parlamentit të Egjiptit caktoi mbajtjen e seancës së radhës për të martën, si shenjë kundërshtimi ndaj ushtrisë së fuqishme, e cila ka mbështetur vendimin e një gjykate për shpërbërjen e legjislativit.Thirrja e kryetarit, Said el Ketani, siç raporton agjencia zyrtare egji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.459Z

Mohamed ElBaradei, kryeministri i ri i Egjiptit?

Mohamed ElBaradei, do të jetë kryeministri i ardhshëm i Egjiptit. Lajmi konfirmohet nga agjencia ‘Mena’ dhe burimet presidenciale egjiptiane. Mohamed ElBaradei udhëheq partinë liberale të majtë, ndërkohë që ka mbajtur dhe postin e kreut t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama