Rezultate te kerkimit per termin: +Eileina

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.883Z

Kur Shkodra ushton Jazz

SHKODER - Ia vlen te kalosh nje vit te tere duke menduar se ne nje jave te vitit do te kete nje festival te terin vetem per muziken Jazz. Dhe ku, ne Shkoder! Aty ku "dashnoret" e Jazz-it ndoshta kohe me pare vinin koken ne rrezik. Keshtu shprehet Anton Prendushi, 65 vjec, nje nga ndjekesit me te rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.342Z

Tinguj Jazz–i në Shkodër

Autori i Lajmit: red.Eileina, këngëtarja e njohur britanike e muzikës soul dhe Diego Borotti Quartet do të jenë nga grupet dhe artistët që do të marrin pjesë në edicionin e sivjetshëm të “Shkodra Jazz Festival”, që do të zhvillohet nga data 2 deri në datën 5 korrik në Shkodër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.886Z

Shkodra në Jazz

 Festivali më 2-5 korrik Shkodra feston nga nesër deri më 5 korrik, disa net në jazz. Është edicioni i katër i festivalit të Jazz-it që organizohet nga shoqata kulturore “Rrok Jakaj” dhe “Optional Music International”. E reja e këtij edicioni është inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.886Z

Simboli i jazz-it ngrihet në Shkodër

“Shkodra Jazz Festival” rikthehet sërishmi në qytetin e Shkodrës. Aktiviteti është produkt i shoqatës kulturore “Rrok Jakaj”, që i kushtohet muzikantit të mirënjohur shkodran me të njëjtin emër, i cili është ndarë nga jeta aksidentalisht pak vite më parë. Miqtë dhe bashkë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama