Rezultate te kerkimit per termin: +Eintracht +Frankfurt

Meta: total 199 / total_found 199 / time 0.000 / keyword[0] eintracht / docs[0] 331 / hits[0] 401 / keyword[1] frankfurt / docs[1] 1795 / hits[1] 2410 /
Borussia Dortmund fiton Kupën e Gjermanisë
  • 2017-05-28

Borussia Dortmund fiton Kupën e Gjermanisë

Borussia e Dortmundit kthehet te suksesi në Kupën e Gjermanisë, pas tre finaleve radhazi të humbura. Skuadra e Tuchel triumfoi 2-1 në finalen e luajtur në Olympiastadion të Berlinit, përballë Eintracht Frankfurt dhe për të katërtën herë në histori shpallet fituese e trofeut të dytë

Bayern tre ndeshje pa fitore kryqezohet Xabi Alonso
  • 2016-10-29

Bayern tre ndeshje pa fitore kryqezohet Xabi Alonso

var fbShare url httpvizionplusalbayern-tre-ndeshje-pa-fitore-kryqezohet-xabi-alonsosize smallbrbrXabi Alonso ka qene nje nga lojtaret e kritikuar nga mediat gjermanese duhet te largohet nga futbolli duke e etiketuar si lojtarin me te ngadalde ne ndeshjen e zhvilluar ndaj Eintracht Frankfurte cila p

Marco Russ diagnostikohet me kancer
  • 2016-05-19

Marco Russ diagnostikohet me kancer

Tronditet futbolli gjerman Ylli i Eintracht Frankfurt Marco Russ eshte diagnostifikuar me kancerbr br Futbollistit i jane bere kontrollet e dopingut pas ndeshjes me Darmstadtin te cilat zbuluan se ai nuk ishte i dopinguar por kishte nje semundje me te rendebr br Pas kryerjes se analizave u zbulu

Tronditet futbolli gjerman, Marco Russ del me kancer
  • 2016-05-19

Tronditet futbolli gjerman, Marco Russ del me kancer

Tronditet futbolli gjerman. Ylli i Eintracht Frankfurt, Marco Russ, është diagnostikuar me kancer. Futbollistit i janë bërë kontrollet e dopingut pas ndeshjes me Darmstadtin, të cilat zbuluan se futbollisti nuk ishte i dopinguar, por kishte një sëmundje më të rëndë. Pas kryerjes së ana

Tronditet futbolli gjerman, mbrojtësi i Frankfurtit me kancer
  • 2016-05-19

Tronditet futbolli gjerman, mbrojtësi i Frankfurtit me kancer

Futbolli gjerman ka mësuar një lajm të hidhur në lidhje me njërin prej futbollistëve të tij. Marko Russ është diagnostifikuar me kancer. Mbrojtesi i Eintracht Frankfurt ka kryer kontrollet e dopingut pas ndeshjes me Darmstadtin aty ku rezultoi se kishte tumor. Dhe pasi ka mësuar lajmin,

Per tifozet e Dortmund eshte Krishtlindje
  • 2015-12-15

Per tifozet e Dortmund eshte Krishtlindje

0 brbr brbrbrbr brbrNe Dortmund festa e Krishtlindjes vjen disa dite perparabrbr brbrKjo ndodh ne stadiumin e Borussia ku organizatoret jane tifozet Gjithmone me ide interesante kesaj here ata ishin edhe me argetuesbrbr brbrNe fund te takimit te kampionatit me Eintracht Frankfurt nisen te festonin

Përmbledhja e javës europiane të futbollit
  • 2015-12-14

Përmbledhja e javës europiane të futbollit

Fundjavë surprizash në futbollin europian ku të mëdhenjtë e Spanjës dështuan në misionin për të vijuar rrugën e sukseseve. Barcelona dhe Real Madrid zhvilluan nga një 90 minutësh për t'u harruar në distancë edhe pse diferenca mes tyre rritet me një pikë pas javës së 15. Të shtu