Rezultate te kerkimit per termin: +Eintracht

Meta: total 331 / total_found 331 / time 0.000 / keyword[0] eintracht / docs[0] 331 / hits[0] 401 /
Borussia Dortmund fiton Kupën e Gjermanisë
  • 2017-05-28

Borussia Dortmund fiton Kupën e Gjermanisë

Borussia e Dortmundit kthehet te suksesi në Kupën e Gjermanisë, pas tre finaleve radhazi të humbura. Skuadra e Tuchel triumfoi 2-1 në finalen e luajtur në Olympiastadion të Berlinit, përballë Eintracht Frankfurt dhe për të katërtën herë në histori shpallet fituese e trofeut të dytë

Mavraj në formacionin më të mirë të fazës së parë
  • 2017-02-01

Mavraj në formacionin më të mirë të fazës së parë

Mërgim Mavraj në formacionin më të mirë të fazës së parë në Bundesligën gjermane. Ky sezon ka qenë me të vërtetë fantastik për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, i cili pasi shkëlqeu me fanellën e Kolnit në 16 ndeshjet e para të kampionatit, në muajin Janar bëri një hap të

Bayern tre ndeshje pa fitore kryqezohet Xabi Alonso
  • 2016-10-29

Bayern tre ndeshje pa fitore kryqezohet Xabi Alonso

var fbShare url httpvizionplusalbayern-tre-ndeshje-pa-fitore-kryqezohet-xabi-alonsosize smallbrbrXabi Alonso ka qene nje nga lojtaret e kritikuar nga mediat gjermanese duhet te largohet nga futbolli duke e etiketuar si lojtarin me te ngadalde ne ndeshjen e zhvilluar ndaj Eintracht Frankfurte cila p

Chelsea huazon 38 lojtare ne klube te ndryshme
  • 2016-09-01

Chelsea huazon 38 lojtare ne klube te ndryshme

Klubet e medha europiane shfrytezojne ne maksimum opsionin e huazimeve ne vende te ndryshme per te perfituar vazhdimisht nga lojtaret qe kane ne zoterim Klubi i Chelseas eshte skuadra qe ka huazuar me shume lojtare gjate ketij sezoni veror ai numeron plot 38 futbolliste ne kampionate te ndryshme Hua

No Pic available
  • 2016-08-14

A e kuptoni këtë ndarje?

Ky është divorci për të cilin po flet mbarë Gjermania. Trajneri i kombëtares, Joachim Loew, 56 vjeç, po ndahet nga bashkëshortja, Daniela, 54 vjeç. Çfarë ka ndodhur që çifti po ndahet? A e kuptoni ju këtë ndarje pas 36 vitesh dashuri dhe miqësi? Kjo është pyetja që ngre gazeta Bi

Pas 36 vitesh bashkë, ndahet çifti i njohur
  • 2016-08-14

Pas 36 vitesh bashkë, ndahet çifti i njohur

Transmetuar më 14.08.2016 - 14:46 Për divorcin e tyre po flet mbarë Gjermania. Trajneri i kombëtares, Joachim Loew, 56 vjeç, po ndahet nga bashkëshortja, Daniela, 54 vjeç. Të gjithë janë befasuar, pasi ndarja ndodh pas 36

Marco Russ diagnostikohet me kancer
  • 2016-05-19

Marco Russ diagnostikohet me kancer

Tronditet futbolli gjerman Ylli i Eintracht Frankfurt Marco Russ eshte diagnostifikuar me kancerbr br Futbollistit i jane bere kontrollet e dopingut pas ndeshjes me Darmstadtin te cilat zbuluan se ai nuk ishte i dopinguar por kishte nje semundje me te rendebr br Pas kryerjes se analizave u zbulu