Rezultate te kerkimit per termin: +Ekipet

Meta: total 1000 / total_found 12015 / time 0.006 / keyword[0] ekipet / docs[0] 12015 / hits[0] 14969 /
Vazhdojnë kërkimet në Sishuan të Kinës
  • 2017-06-25

Vazhdojnë kërkimet në Sishuan të Kinës

Ekipet e shpëtimit në Kinë po përpiqen të nxjerrin trupat e mbuluar nga balta gjatë rrëshqitjes së dheut në provincën jugperëndimore Sishuan. Zyrtarët thonë se 93 vetë ende figurojnë të zhdukur pas katastrofës natyrore që ndodhi dje në fshatin malor Xinmo. Një çift me foshnjën

No Pic available
  • 2017-06-24

Tre fëmijë humbin jetën në pishinën e elektrizuar

Tre fëmijë dhe dy të rritur që u përpoqën t’i shpëtojnë, kanë humbur jetën pasi kanë rënë në kontakt me rrymën në një park ujor në Turqinë veri-perëndimore. Incidenti ndodhi në qytetin e Akyazi-t në provincën Sakarya, 100 km në lindje të Stambollit. Menaxheri i parkut

Kombëtarja e meshkujve shkëlqen ndaj Azerbajxhanit
  • 2017-06-19

Kombëtarja e meshkujve shkëlqen ndaj Azerbajxhanit

Kombëtarja e meshkujve në volejboll fitoi sot pasdite 3-1 ndaj Azerbajxhanit, në ndeshjen e tretë të Grupit A, të vlefshëm për Ligën e Europës. Takimi u zhvillua në Shkup të Maqedonisë, aty ku kombëtarja e drejtuar nga trajneri Jani Melka arriti dy fitore (mundi 3-2 Suedine) dhe një h

Londër, 42 trupa të shkrumbuar brenda një dhome në kullën Grenfell
  • 2017-06-19

Londër, 42 trupa të shkrumbuar brenda një dhome në kullën Grenfell

Trupat e shkrumbuar të 42 personave u gjetën brenda një dhome nga ekipet e shpëtimit në kullën 27- katëshe Grenfell, e përfshirë nga një zjarr fatal javën e shkuar. Besohet se trupat e pajetë janë zbuluar nga skuadra e shpëtimit që prej disa ditësh kanë qenë në kërkim të persona

Përplaset luftanija amerikane në bregdetin e Japonisë, 7 marinarë të zhdukur
  • 2017-06-17

Përplaset luftanija amerikane në bregdetin e Japonisë, 7 marinarë të zhdukur

Shtatë marinarë konsiderohen të zhdukur, ndërsa tre të tjerë, përfshirë kapitenin e anijes, janë lënduar, kur një luftanije amerikane është përplasur me një anije transportuese afër bregdetit të Japonisë sot herët në mëngjes, ka njoftuar Marina e Shteteve të Bashkuara. Ekipet e

No Pic available
  • 2017-06-16

Londër, shkon në 30 numri i viktimave nga zjarri në pallatin shumëkatësh

Ka arritur në 30 numri i personave të vdekur në Londër si pasojë e zjarrit masiv që ra në pallatin 23 katesh në pjesën perëndimore të kryeqytetit britanik. Një tjetër person po mbahet në spital në gjendje kritike për jetën.  Të paktën 24 persona janë duke u trajtuar në spit

No Pic available
  • 2017-06-15

Tragjedia në Londër, 17 të vdekur, shuhen shpresat për të mbijetuar

Autoritetet në Londër nuk kanë asnjë shpresë se në kullën 24 katëshe që u përfshi nga zjarri mbrëmjen e së martës të ketë të mbijetuar. Mëngjesin e sotëm numri zyrtar i të vdekurve është konfirmuar 17, por ekziston frika për rritje të mëtejshme të bilancit. Ekipet e shpëtim