Rezultate te kerkimit per termin: +Ekonomiks

Meta: total 129 / total_found 129 / time 0.000 / keyword[0] ekonomiks / docs[0] 129 / hits[0] 166 /
No Pic available
  • 2017-04-16

Doni të studioni për ekonomi? Ja cilat janë 21 universitetet më të mira

Së fundmi është publikuar renditja botërore e universiteteve, sipas shteteve, por edhe degëve më të kërkuara. Një nga këto degë është ekonomia. Edhe pse për shkak të Brexit pritet që të shkurtohen një numër i madh vendesh pune në sektorin financiar britanik, megjithatë interesi

Ja kuotat e paplotësuara në Fakultetin e Ekonomisë
  • 2016-10-21

Ja kuotat e paplotësuara në Fakultetin e Ekonomisë

Pas Raundit të fundit të regjistrimeve, në datat 19 dhe 20 tetor, në Fakultetin e Ekonomisë, Universiteti i Tiranës, kanë mbetur ende 432 kuota të paplotësuara, përkatësisht 98 në Degën Financë, 188 në Degën Administrim-Biznes, 74 në Degën Informatikë Ekonomike dhe 72 në Degën E

No Pic available
  • 2016-10-19

Fakulteti Ekonomik ka 603 kuota të paplotësuara

Edhe pas fazës së dytë të regjistrimeve, në Fakultetin e Ekonomisë një ndër më të kërkuarit nga maturantët në vend, kanë mbetur sërish qindra vende bosh. Fakulteti bën me dije se pas raundit të fundit të regjistrimeve, në datat 17 dhe 18 tetor, në Fakultetin e Ekonomisë kanë mb

Universiteti i Tiranës, Fakulteti i Ekonomisë ka edhe 603 kuota të paplotësuara
  • 2016-10-19

Universiteti i Tiranës, Fakulteti i Ekonomisë ka edhe 603 kuota të paplotësuara

Pas Raundit të fundit të regjistrimeve, në datat 17 dhe 18 Tetor, në Fakultetin e Ekonomisë, Universiteti i Tiranës, kanë mbetur ende 603 kuota të paplotësuara, përkatësisht 182 në Degën Financë, 240 në Degën Administrim Biznes, 107 në Degën Informatikë Ekonomike dhe 74 në Degën

Faza e tretë e regjistrimeve në Universitete: Ja vendet bosh, në çdo fakultet
  • 2016-10-19

Faza e tretë e regjistrimeve në Universitete: Ja vendet bosh, në çdo fakultet

Degë shumë të kërkuara si Administrim Biznes, Drejtësi, Farmaci apo Informatikë, ende nuk kanë plotësuar kuotat që fakultetet kanë vënë në dispozicion për këtë vit akademik, shkruan Panorama. Viza e kuqe që ndan fituesit me humbësit në një degë në universitete do të lëvi

No Pic available
  • 2016-10-06

Shpallen fituesit e raundit të dytë për në universitete

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, janë shpallur rezultatet e raundit të dytë të fituesve për në Universitet. Sipas të dhënave, në shumë prej fakulteteve ka ende kuota të paplotësuar. Kështu, në Fakultetin e Ekonomisë, nga 931 aplikime fituese, ndërsa janë 326 vende të pa plotësu

Profesor seniorët: Pse i besuamprojektit të UET 10 vite më parë
  • 2016-09-18

Profesor seniorët: Pse i besuamprojektit të UET 10 vite më parë

Si ekujtojnë ardhjen në Universitetin Europian të Tiranës disa prej drejtuesveakademikë të tij që vunë gjurmën e tyre në ngritjen e këtij intitucioni qëfeston 10 vjetorin e krijimit më 19 Shtator. Ata kanë secili historinë e tyredhe sfidat e tyre akademike në UET. Flasin rektori i