Rezultate te kerkimit per termin: +Ekonomikut

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ekonomikut / docs[0] 540 / hits[0] 686 /
No Pic available
  • 2017-04-11

11 prilli dhe këpucët e kuqe

Ishte mëngjesi i 11 prillit, kur për herë të parë pas atyre muajve të vitit të parë të ekonomikut, nipi i Sofo Lazrit, emri i të cilit nuk më kujtohet këtë çast, erdhi i zymtë në klasë. Rrathët e syve i kishte të kuq dhe ninëzat nuk i shiheshin nga trishtimi që e kishte zënë.

11 PRILLI DHE KËPUCËT E KUQE
  • 2017-04-11

11 PRILLI DHE KËPUCËT E KUQE

Flutura AÇKA Ishte mëngjesi i 11 prillit, kur për herë të parë pas atyre muajve të vitit të parë të ekonomikut, nipi i Sofo Lazrit, emri i të cilit nuk më kujtohet këtë çast, erdhi i zymtë në klasë. Rrathët e syve i kishte të kuq dhe ninëzat nuk i shiheshin nga trishtimi që e k

No Pic available
  • 2017-03-24

Foto e rrallë/ Kur Ben Blushi dhe Ed Shalsi ishin miq

Kreu i Librës Ben Blushi dhe Ministri i sapodekretuar Ed Shalsi janë përplasur sot ashpër në parlament. Për ata që nuk e dinë, Ben Blushi dhe Ed Shalsi nuk janë thjeshtë anëtarë të PS, ku njëri është afruar në 1997 dhe tjetri në 2005. Ben Blushi dhe Ed Shalsi kanë qenë miq të vj

BOOM: 3.1 mln euro për internet falas në 1200 pika, internet ska
  • 2017-01-30

BOOM: 3.1 mln euro për internet falas në 1200 pika, internet ska

Emisioni investigativ BOOM në Ora News zbulon skandalin e deshtimit te projektit prej 3.1 milion euro te Postes Shqiptare qe synonte te dergonte internet falas ne 1200 pika te aksesit publik ne te gjithe vendin.  Ne vitin 2013 u nenshkrua nje memorandum mes 4 Ministrive dhe Postes per kete qel

No Pic available
  • 2017-01-27

Shitësja e butikut rrëfen 30 minutat e tmerrit në Mullet: Si tentoi të më përdhunonte pronari

Një vajzë 18-vjeçare, me prindër të divorcuar dhe në një gjendje të vështirë ekonomike dhe psikologjike, ka vendosur të rrëfejë dramën e saj më të madhe. E reja me inicialet K.Z., e cila është bërë sot protagoniste e emisionit Me zemër të hapur në News24 mes lotësh tregon se

No Pic available
  • 2017-01-04

Speciale e Ora News: Reforma e arsimit

Kur në mbrëmjen e 21 korrikut 2015 në Kuvendin e Shqipërisë debatohej ashpër ligji i arsimit të lartë, pak kush mund ta imagjinonte se reforma më e rëndësishme për sistemin e arsimit do të miratohej në orët e para të mëngjesit të 22 korrikut, ekzaktësisht një vit përpara miratim

No Pic available
  • 2016-10-28

Shokët rrëfejnë të vërtetën e tyre për vetëvrasjen 17 vjeçarit

Tre ditë pas vet-helmimit të 17 vjecarit Petrit Xhaferraj, shokët e tij në vitin e tretë të ekonomikut në shkollën profesionale kristo isak në Berat, kundërshtojnë versionin e bulizmit si shkak që adoleshenti vendosi t’i jepte fund jetës. Ata kujtojnë se të gjithë nxënësit je