Rezultate te kerkimit per termin: +Ekonomisebr

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] ekonomisebr / docs[0] 51 / hits[0] 54 /
U dorehoq apo u shkarkua Briseida Shehaj thyen heshtjen
  • 2016-11-25

U dorehoq apo u shkarkua Briseida Shehaj thyen heshtjen

Transmetuar me 25112016 - 0022 Briseida Shehaj ka thyer heshtjen dhe ka folur per here te pare nese u dorehoq apo u shkarkua nga posti i saj si zvministre e Ekonomisebr br Sipas Shehaj ajo paraqiti vete doreheqjen per arsye personale dhe ka mohuar zerat se

Meta Vendi sot ka nevoje per me pak politike dhe per me shume ekonomi
  • 2016-11-17

Meta Vendi sot ka nevoje per me pak politike dhe per me shume ekonomi

Transmetuar me 16112016 - 2307 Kryetari i Kuvendit z Ilir Meta mori pjese ne ceremonine e diplomimit te Fakultetit te Ekonomise ne Universitetin e Tiranes qe u zhvillua sot ne mjediset e Pallatit te Kongresevebr br Ne fjalen e tij pershendetese z Meta shpr

Shehaj Ja si e mesova shkarkimin nga Tatimet
  • 2016-09-24

Shehaj Ja si e mesova shkarkimin nga Tatimet

Briseda Shehaj tani ish-drejtoresha e Tatimeve ka reaguar per largimin e saj nga posti i larte qe mbante prej tre viteshbr br Ne nje prononcim per i gazeten Panorama ajo eshte shprehur se komunikimi i eshte bere nga kryeministri Edi Rama gjate dites se djeshme Ajo tha se e ka mirepritur detyren e

Meritat per HEC-in e Banjes replika mes Rames e Bashes
  • 2016-09-24

Meritat per HEC-in e Banjes replika mes Rames e Bashes

Transmetuar me 23092016 - 1311 Tirane 23 shtator 2016 NOAal- Inaugurimi i HEC-it te Banjes ne Gramsh paraditen e sotme ku i pranishem ishte Kryeministri Edi Rama ka perplasur kreret e politikes lidhur me meritat e ketij investimibr

Shehaj Rama njeri i surprizave ika nga Tatimet per detyre me te mire
  • 2016-09-24

Shehaj Rama njeri i surprizave ika nga Tatimet per detyre me te mire

Transmetuar me 24092016 - 0822 Kryeministri Edi Rama ua besoi per te disaten here mbledhjen e parave per buxhetin e shtetit dy zonjave Drejtoria e Pergjithshme e Tatimeve dhe ajo e Doganave do te drejtohen nga Vasilika Vjero dhe Bejl

Ekonomi Nderlidhja e rajonit kryesfida e viteve te ardhshme
  • 2016-07-19

Ekonomi Nderlidhja e rajonit kryesfida e viteve te ardhshme

Paris 4 korrik 2016 NOAal - Ministrja e Zhvillimit Ekonomik Turizmit Tregtise dhe Sipermarrjes znj Milva Ekonomi eshte duke marre pjese ne Forumin e Parisit ne kuader te Procesit te Berlinit Financimi i projekteve ne Ballkanin Perendimor perfshi zbatimin e reformave ne ndihme te klimes se biznesit i

Rama Italia partneri me i rendesishem strategjik ne ekonomi
  • 2016-06-17

Rama Italia partneri me i rendesishem strategjik ne ekonomi

Tirane 16 qershor 2016 NOAal - Kryeministri Edi Rama ishte sot i pranishem ne aktivitetin e themelimit te Confindustria Albania gjate te cilit deklaroi se Italia eshte partneri kryesor ekonomik i Shqiperise Rama shtoi se mes dy vendeve jane rritur shkembimet tregtare ndersa Confindustria Albania do