Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Total: 277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.347Z

Ekspertt e OBSH-s n Kosov pr gripin

Me krkesn e institucioneve t Kosovs, disa ekspert t Organizats Botrore t Shndetsis (OBSH), nga Dublini i Irlands, do t nisin nga dita e hn n vendin ton realizimin e nj misioni pr menaxhimin klinik t pandemis s virusit A H1N1. Realizimi i ktij misioni sht mundsuar pas krkess s ministrit t Shndetsis,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.509Z

Vijn ekspertt, nga OBSH

Pr tri dit t qndrimit t tyre n Kosov, dy ekspert t Organizats Botrore t Shndetsis, pasi t kthehen n Irland, n shtetin e tyre, do t hartojn nj raport. Kt dokument ata do tia drgojn disa dit m vin zyrs s tyre n Prishtin, n t cilin do t shpjegojn se si i jan prgjigjur autoritetet shndetsore t Kosovs,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

mim rekord i nafts

mimi i nafts ka arritur n shifra rekord. N Ne York mimi pr nj fui naft ka arritur n 130 dollar, i llogaritur ky si mimi m lart n historin e arit t zi. Ekspertt e ekonomis kan hedhur dyshimet se oferta nuk i prgjigjet krkess, gj kjo q sipas tyre mund t bhet burim i krizave t caktuara. Prodhimi i kufi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.416Z

Ekspertët: Kredia 3.2 miliardë euro do të nxisë rritjen ekonomike

Kredia 3,2 miliard euro q Shqipria ka siguruar nga institucionet ndrkombtare financiare, pritet t jap nj ndikim pozitiv n zhvillimin e vendit. Ekspertt e ekonomis jan t mendimit se ky sht momenti i duhur q kjo shum t hyj n tregun vendas, pr disa arsye, si investimet apo forcimi i lekut, thelbsore pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.107Z

Axhenda, më 8-9 nëntor pritet mbledhja e ministrave të Brendshëm të BE-së

M 15 korrik, ekspertt kan mbyllur misionin n Tiran. N shtator dorzohet raporti Shqiptart do t marrin prgjigje pr liberalizimin e vizave n fillim t muajit nntor t ktij viti. Kshilli i Ministrave t Brendshm Europian ka marr vendimin t shqyrtoj n mbledhjen e datave 8-9 nntor krkesn e Shqipris dhe Bosn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.329Z

Basha: Kemi plotësuar kushtet shtesë për vizat

Qeveria shqiptare shprehet optimiste n pritje t nj vlersimi pozitiv nga ekspertt e Bashkimit Europian sa i prket prmbushjes s tre kritereve shtes pr procesin e liberalizimit t vizave me vendet e bllokut. Lajmi konfirmohet nga Ministri i Brendshm Lulzim Basha gjat nj seance dgjimore n Komisionin e Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.886Z

Votimi elektronik, ekspertët e politika, pro metodës së re

Votimi në mënyrë elektronike eliminon komisionerët, subjektivizmin, rrit transparencën, por dhe numrin e votuesve Si pak her, ekspertt dhe politika bashkohen n nj mendje. Dhe kur bhet fjal pr teknologjin e re n Shqipri, ata s’e kan t vshtir mendimin e prbashkt. sht fja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama