Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertiza

Meta: total 1000 / total_found 4722 / time 0.002 / keyword[0] ekspertiza / docs[0] 4722 / hits[0] 5677 /
Jurgen Kurti u arrestua për dy vrasje por arriti të çlirohej nga akuzat
  • 2019-03-19

Jurgen Kurti u arrestua për dy vrasje por arriti të çlirohej nga akuzat

Jurgen Kurti nuk është një emër i panjohur për drejtësinë shqiptare. Ai ka qenë i akuzuar dhe arrestuar dy herë për vrasje, por që në fund është çliruar nga akuzat e rënda. Gazeta Shqip ka bërë një përmbledhje të të kaluarës së Jurgen Kurtit. Vrasja e babait rreth 3 vite më

E tmerrshme në Vlorë, nipi vret gjyshin me plumb në kokë dhe i merr paratë
  • 2019-02-28

E tmerrshme në Vlorë, nipi vret gjyshin me plumb në kokë dhe i merr paratë

Një i moshuar u grabit dhe u qëllua mbrëmë me armë zjarri në lagjen “Rilindja” të qytetit të Vlorës. Nipi arriti të vrasë me armë gjyshin e tij dhe me gjakftohtësi të plotë. Ai arriti të marrë policinë, por edhe të japë një rrëfim të shkurtër për mediat, duke sa

Balla: Basha në lidhje me rusët, ja faktet që e vërtetojnë
  • 2019-02-26

Balla: Basha në lidhje me rusët, ja faktet që e vërtetojnë

I ftuar në emisionin Dritare me Rudinën në Neës24, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka komentuar aktualitetin politik si dhe protestën e opozitës. I pyetur nëse protesta e opozitës financohet nga Rusia, Balla nuk e mohoi dhe tha se nuk është rastësi që në 16 shkurt kisht

Si iu grabitën në 4 thasë me miliona euro të bankës
  • 2019-02-20

Si iu grabitën në 4 thasë me miliona euro të bankës

Ishte ora 10:46, e datës 13 Shkurt 2015 kur në postën elektronike të kompanisë së sigurisë Euro Gjici mbërrin një email i koduar nga përfaqësuesja e Union Bank për transportimin e një shume parash drejt Rinasit. Destinacioni i parave, ishte një bankë në Vjenë të Austrisë. Janë pa

Mbyti me duar gruan e pronarit, Prokuroria: Kërkojmë burg për jetë për vrasësin
  • 2019-02-19

Mbyti me duar gruan e pronarit, Prokuroria: Kërkojmë burg për jetë për vrasësin

Vrau gruan e pronarit në tualetin e mobilierisë, Prokuroria kërkon burgim të përjetshëm për shtetasin Fatjon Karmeshtna.  Ngjarja ka ndodhur në prill të 2016, në  Melgushë të Shkodrës. Suela Sula 45 vjeçe, u gjet e vdekur në tualetin e mobilieri Europa, që rezulton të jetë nën

Zbulohen shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala
  • 2019-02-11

Zbulohen shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala

Zbulohen shkaqet e ndarjes nga jeta të sulmuesit argjentinas Emiliano Sala. Vdekja e 28-vjeçarit u shkaktua nga lëndimet në kokë dhe në trupin e tij, kështu konfirmoi ekspertiza e autopsisë në trupin e ish-futbollistit argjentinas. Trupi i Sala u nxorr këtë javë nga rrënojat e avionit q

E gjetën 8 muaj pas vrasjes, Berisha: Ja çfarë u kërkojnë familjarëve!
  • 2019-02-10

E gjetën 8 muaj pas vrasjes, Berisha: Ja çfarë u kërkojnë familjarëve!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një mesazh denoncues nga një qytetar nga Dibra. Ish-kryeministri Sali Berisha, në një mesazh të ardhur në adresë të Berishës, ka denoncuar atë që thuhet se në fshatin Zogaj të Dibrës, është ekzekutuar një 31 vjeçar në muajin prill të