Rezultate te kerkimit per termin: +Eksporti

Total: 2399
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.459Z

Rritet eksporti botëror

Eksporti në botë është rritur 27 për qind për një vit, kryesisht falë kërkesës së madhe në Azi dhe të çmimeve të lëndëve të para, bëri të ditur Organizata Botërore e Tregtisë. Eksporti po ashtu shënoi rritje prej 24 për qind, shtohet në informatën e publikuar në internet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.216Z

Eksporti në paralizë

Pengesat e eksportit të patates së Kosovës në Shqipëri kanë sjellë miliona euro humbje për prodhuesit kosovarë. Që nga muaji gusht e deri më tash, eksporti në këtë shtet është paralizuar për shkak të tarifave doganore që i ka vënë Shqipëria. Ministri i Bujqësisë thotë se do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.782Z

Nëntor, eksporti shënon 120 milionë euro

SHKRUAN: Blerina Hoxha 29-12-2010 11:37Gjatë muajit nëntor 2010 u eksportuan 14,2 miliardë lekë mallra, me ulje 1.5 për qind, në krahasim me muajin tetor 2010 dhe një rritje me 48.7 për qind, në krahasim me nëntor 2009. Instituti i Statistikës tregon se gjatë këtij muaji u importuan 4

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.644Z

Prodhimet bujqësore, eksporti rritet me 35 %

Fruta-perimet “Made in Albania” po tregtohen kudo nëpër Europë, deri në vendet Balltike. Nga viti në vit, ato po rriten me 15 deri 25%. Zv.ministri i Bujqësisë, Ndoc Fasllia është shprehur për mediat se, deri tani janë eksportuar 35 mijë tonë në muaj. Sipas tij, deri në fund të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.449Z

Ulet eksporti i prodhimeve bujqësore

Gjatë gjashtëmujorit të parë, eksporti i mallrave të grupit “Ushqim, Pije, Duhan” ra me 5% Instituti i Statistikave njoftoi se eksporti shqiptar i ushqimeve u tkurr gjatë gjashtëmujorit të parë të këtij viti, në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Stati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.676Z

Rritet me 7 për qind eksporti gjerman

Eksporti i Gjermanisë ka shënuar rritje 7 për qind gjatë qershorit, më shumë se në tre vitet e fundit, ka bërë të ditur qeveria në Berlin. Qeveria ka vlerësuar se ky është edhe një sinjal tjetër për përmirësimin e gjasave të ekonomisë më të madhe evropiane që vjet kishte rë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.835Z

Eksporti, shtohen pikat e grumbullimit bujqësor

Në vendin tonë numërohen 117 pika të grumbullimit të prodhimit bujqësor, 52 prej të cilave janë pika ku kryhet eksporti i prodhimeve bujqësore me Kosovën, Malin e Zi, Maqedoninë, Serbinë, Greqinë, Rumaninë, Bullgarinë, Bosnjë, Kroacinë, por edhe në Suedi, Itali, Francë, Gjermani,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama