Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspozita +Historia

Total: 554
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.406Z

Historia e Francës përmes publicitetit

Ekspozita  Historia e një vendi mund të tregohet edhe përmes publicitetit. Kjo është forma që Aleanca Franceze e Tiranës dhe Galeria Kombëtare kanë zgjedhur për të treguar historinë e një shteti si Franca. Ekspozita Historia e Francës e treguar përmes publicitetit, do të hapet sot n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.387Z

Hapet ekspozita hartografike

Të premten pasdite në Galerinë e arteve në Pejë është hapur ekspozita hartografike e studiuesit dhe publicistit, Faton Mehmetaj. Kjo ekspozitë paraqet trojet shqiptare në harta që nga lashtësia e deri më sot.Kjo ekspozitë gjithashtu iu dedikua jubileut të shtetit Shqiptar. Të pranishm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.221Z

Ekspozitat Botërore dhe historia e tyre

Ekspozita 2020, basti i fituar me dinjitet  dhe profesionalizëm i Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA) për të qënë vendi i saj organizator dhe Shqipëria Behar Bejko Ishte Ekspozita e Madhe, e mbajtur në Londër në vitin 1851, e para që hapi shtegun e rrugëtimit të Ekspozitave Botërore. 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.565Z

Ekspozita Qëndro më the, dhe unë qëndrova

Qëndro më the, dhe unë qëndrova. Agnese Purgatorio, e ka quajtur kështu ekspozitën që do të hapë në hollin e Pallatit të Kulturës, nën kurimin e Clara Rosenberg. Me rastin e Presidencës italiane të BE-së, Ministria e Punëve të Jashtme dhe Institutet Italiane të Kulturës në Këln

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.115Z

Historia e ishullit Ellis

Më shumë se 25 milionë emigrantë kanë hyrë për në Shtetet e Bashkuara përmes ishullit Ellis, pranë qytetit të Nju Jorkut. Për shumicën, kjo ishte ndalesa e tyre e parë dhe hapi i parë drejt qytetarisë amerikane. Vitet e pikut të hyrjes së imigrantëve në ishullin Ellis ishin nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.284Z

Ekspozita e Kalomihalis, fluks vizitoresh ne diten e fundit

Ne diten e saj te fundit eshte ndjekur nga persona te shumte  ekspozita e rralle e koleksionisit Panajotis Kalomihalis, ne te cilen paraqitet historia e Shqiperise ndermjet viteve 1890-1990. Plot 3000 kartolina te siguruara ne rruge private nga Kalomihalis, i ati i te cilit ishte shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.788Z

Nga kongreset tek ekologjia, historia e posterit shqiptar

Disa nga pllakatet e paraqituara në ekspozitën "Nga pllakati tek posteri", në Galerinë FAP. Pllakatet e përzgjedhura janë realizuar nga studentët e Insitutit të Lartë të Arteve, nga vitet 60 deri në vitin 90. Janë punë diplome ose detyra kursi. U hap në FAP ekspozita &

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama