Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspozita

Meta: total 1000 / total_found 5824 / time 0.003 / keyword[0] ekspozita / docs[0] 5824 / hits[0] 10036 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Nëse Rama merr timonin edhe 4 vite të tjera do të jetë më skëterrë

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

Gruaja aksidenton këmbësorin te ish-Ekspozita, miku e ndihmon të arratiset
  • 2017-06-19

Gruaja aksidenton këmbësorin te ish-Ekspozita, miku e ndihmon të arratiset

Nëna së bashku me dy vajzat në makinë aksidenton një kalimtar në afërsi të ish- Ekspozitës, Tiranë dhe më pas largohet nga vendi i ngjarjes. Gruaja 42-vjeçe me inicialet K.I., thuhet se është ndihmuar nga miku i saj për tu arratisur. Për pasojë, policia raporton se ka arrestuar shte

No Pic available
  • 2017-06-09

Shqipëria përmes objektivit të një juristi gjakovar

Nëntor Oseku, djali gjakovar që nuk pushon së udhëtuari në viset e Shqipërisë. Kush është juristi 33-vjeçar që fotografon bukuritë natyrore të vendit. Çfarë e lidh avokatin me udhëtimet dhe çfarë përfiton ai prej kësaj. Zbuloni nëpërmjet fotografive terapinë e një juristi që

No Pic available
  • 2017-06-08

Arkiva e Marubit zbret në rrugicat karakteristike

Fotografitë e arkivës së Marubit në Shkodër do të përshtaten nga artistët e rinj me stilin e artit të rrugës për t’u vendosur më pas në rrugicat karakteristike të qytetit. Ky projekt që sapo ka nisur në Shkodër, e shndërron Arkivën e Marubit të aksesueshme për të gjithë

No Pic available
  • 2017-06-08

Via Egnatia e parë në sytë e piktorit britanik, imazhe të rralla të rrugës

Peizazhet të rralla dhe të pa shfaqura më parë të Via Egnantia prezantohen për herë të parë në Shqipëri. Janë 35 foto origjinale të Edward Lear të cilat janë ekspozuar në pedonalen e Tiranës. Auron Tare shprehet se duhet punuar më shumë që kjo rrugë të kthehet në një atraksio