Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspozitave

Total: 668
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.260Z

Fakulteti i Gjeologjise, inauguron sallen e ekspozitave

Fakulteti i Gjeologji -Minierave inauguroi sallen e ekspozitave, nje mundesi me teper per studentet qe i ndihmon ata te pasqyrojne punen e tyre. Duke qene e mbeshtetur nga kompania celulare "AMC" dhe rektorati, drejtori i pergjithshem i "AMC"-se Stefanos Oktapodas tha se "AMC" do te jete perhere mbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.785Z

Datëlindja kolektive e ekspozitave personale

Galeria Expoart.40, krahas projekteve të saj, po përkrahë edhe ide dhe projekte të artistëve të rinj me ide dhe koncepte bashkëkohore. Nga Express më 19 janar 2011 në ora 12:29 Edhe projekt-ideja e dy artistëve, Kushtrim Zeqiri dhe Fidan Bejtullahu, duket se është një gjetje e veçant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.254Z

Gjeologji–Minierat, AMC inauguron sallën e ekspozitave

Financimi për rikonstruksionin e sallës moderne e cila u ofron studentëve mundësi për të ekspozuar punët e tyre u mundësua nga kompania e telefonisë celulare AMC. Në ceremoninë e ingaurimit ishin të pranishëm Dekani Hoxha dhe drejtori i AMC, Oktapodas. TIRANE- Fakulteti i Gjeologji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.976Z

Galeria e Arteve, rikonstrukohet salla e madhe e ekspozitave

Q nga shtatori Galeria Kombtare e Arteve do t ket nj sall ekspozitash t standardeve bashkkohore. Nj fond i Ministris s Turizmit dhe Kulturs prej 15 milion leksh t reja bri t mundur ndrhyrjen rrnjsore n t gjith elementt e salls m t madhe t ekspozitave. Rubens Shima, Drejtor i GKA “Kemit mundur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.148Z

Ruli centralizon panairet

Të gjitha panairet që do të zhvillohen në Shqipëri tashmë duhet të kalojnë përmes një institucioni shtetëror që pritet të krijohet për këtë qëllim. Panairet dhe ekspozitat e biznesit do të kenë së shpejti një strukturë të specializuar, e cila në projektligjin e ri është par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.463Z

Panairet dhe ekspozitat e biznesit, qeveria i çon në afërsi të Fushë Krujës

Diskutohet krijimi i qendrës së panaireve dhe të ekspozitave tregtare. Qeveria dhe biznesi do të investojnë 30 milion euro për QKPET-në Ervin KOÇI Panairet dhe ekspozitat e biznesit nuk do të zhvillohen më në institucionet publiko-kulturore në qendër të kryeqytetit por në një zonë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.969Z

Kosova anëtarësohet në organizatën ndërkombëtar BIE

Republika e Kosovës është anëtarësuar në Zyrën Ndërkombëtare të Ekspozitave (BIE), me seli në Francë, Organizatën Ndërkombëtare të Ekspozitave, duke u bërë anëtare e 170-të e njërës prej organizatave më të vjetra ndërkombëtare. Ministria e Jashtme e Republikës së Kosovë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama