Rezultate te kerkimit per termin: +Ekstremist

Meta: total 1000 / total_found 5757 / time 0.003 / keyword[0] ekstremist / docs[0] 5757 / hits[0] 7474 /
Facebook do të ndalojë nacionalizmin e bardhë
  • 2019-03-28

Facebook do të ndalojë nacionalizmin e bardhë

Rrjeti më i madh social në botë, “Facebook”, tha se do të bllokojë “lavdërimin, mbështetjen dhe përfaqësimin e nacionalizmit të bardhë dhe separatizmit”, nisur nga java e ardhshme. Facebook po ashtu u zotua se do të përmirësojë aftësitë e tij për të identif

Njihuni me kriminelin serb të luftës që shkruante poezi
  • 2019-03-20

Njihuni me kriminelin serb të luftës që shkruante poezi

Thuajse saktësisht tri vjet më parë gjykatësit e Tribunalit të Hagës për Krime lufte e dënuan serbin nga Bosnja, Radovan Karaxhiç me 40 vjet burg. Të mërkurën (20.03) Tribunali jep verdiktin përfundimtar pas apelimit. Një burrë me shumë anë: psikiatër, poet dhe në vitet 1990 poli

MASAKRA NË ZELANDËN E RE, RREZIQET QË NA VIJNË NGA HESHTJA DHE APATIA
  • 2019-03-18

MASAKRA NË ZELANDËN E RE, RREZIQET QË NA VIJNË NGA HESHTJA DHE APATIA

Nga Dr. Arben Ramkaj Ishte realisht e trisht dhe e frikshme, ngjarja që ndodhi në qytetin Kristçërç të Zelandës së Re, pak ditë më parë, kur 28-vjeçari nga Australia, Brendon Tarrant, një terrorist i lëvizjes së supremacistëve të bardhë, i përgatitur me një infrastrukturë të ma

Adil, kamikazi që ndezi luftën mes Indisë dhe Pakistanit 
  • 2019-03-06

Adil, kamikazi që ndezi luftën mes Indisë dhe Pakistanit 

Ishte 19 vjeç, një e kaluar e dhunshme, një punë: e rekrutuan atë për të nxitur krizën që rrezikon luftën atomike në botë Nga Adil Ahmed Dhar ka mbetur pak. Mbetjet e ndara, varur nga pemët dhe gjakderdhja e shtegut të Lethporas, rajoni i Pulwamas, në Kashmir. Më 14 shkurt, Adili shp

Akt terrorist mbi studentët, Rama po përdor ./Video
  • 2019-01-29

Akt terrorist mbi studentët, Rama po përdor ./Video

Ish- kryeministri Sali Berisha shprehet se pas përplasjes fizike të ndodhur sot mes grupeve të ngujuar tek Juridiku, fshihet dora e Edi Ramës. Sipas tij Rama po përdor të rinjtë e FRESH  si mish për top, për të mbyllur protestën e studentëve dhe bojkotin e tyre që vazhdon prej disa jav

Rreziku nga ekstremistët, Gjermania mbyll dyert për emigrantët
  • 2019-01-27

Rreziku nga ekstremistët, Gjermania mbyll dyert për emigrantët

Pothuajse katër vite, pasi gati 1 milion refugjatë u pritën në vend, Gjermania ka mbyllur në heshtje dritaren mbi aplikimet për azil dhe është duke e zhvilluar betëjën nëpërmjet deportimeve. Ky trend ka vazhduar edhe pasi numri i njerëzve që mbërrijnë në Evropë ka rënë me 80% që

Planifikonte sulme në SHBA, arrestohet 21-vjeçari i radikalizuar
  • 2019-01-17

Planifikonte sulme në SHBA, arrestohet 21-vjeçari i radikalizuar

Kishte si objektiv që të sulmonte Shtëpinë e Bardhë, statujën e Lirisë dhe ndërtesa të tjera në Washington të SHBA. Por 21-vjeçari Hasher Jallal Taheb, u arrestua nga policia e FBI, në shtetin e Georgia, pas hetimeve që zgjasnin prej afro një viti. I riu i cili ishte radikalizuar, don