Rezultate te kerkimit per termin: +Ekuador

Meta: total 426 / total_found 426 / time 0.000 / keyword[0] ekuador / docs[0] 426 / hits[0] 580 /
Venezuelë, lideri opozitar do të kthehet në atdhe!
  • 2019-03-04

Venezuelë, lideri opozitar do të kthehet në atdhe!

Lideri opozitar në Venezuelë, Juan Guaido ka thënë se do të kthehet në shtetin e Amerikës Jugore dhe u ka bërë thirrje mbështetesve që më 4 mars të rinisin protestat kundër presidentit të kontestuar, Nicolas Maduro. Shihemi nesër, ka thënë Guaido në një transmetim të drejtpërdr

E dashura në burg, gruaja jeton si një yll; fatet e grave të El Chapos
  • 2019-02-19

E dashura në burg, gruaja jeton si një yll; fatet e grave të El Chapos

Emma Coronel Aispuro, gruaja e Chapos hyn në gjykatë për të ndjekur procesin ku është i pandehur bashkëshorti i saj Njëra, Lucero Guadalupe Sánchez, është brenda: rrezikon të dënohet me burgim të përjetshëm. Tjetra, Emma Coronel Aispuro, është jashtë: ajo do të kthehet në një s

No Pic available
  • 2019-02-13

Banda shqiptare protagoniste në gjyqin më të madh të kokainës në Gjermani

Prokuroria e landit të Bavarisë ka bërë gati aktakuzën për një nga proceset më të mëdha gjyqësore të kokainës në Gjermani. Ka të ngjarë që ky të jetë gjyqi më i madh i kokainës në historikun e Republikës Federale Gjermane. Prokuroria e Landshut-it ka përpiluar aktakuzën kund

Rrjeti i kokainës Ekuador-Australi-Greqi, del fotoja e shqiptarit të arrestuar
  • 2018-11-15

Rrjeti i kokainës Ekuador-Australi-Greqi, del fotoja e shqiptarit të arrestuar

Të tjera detaje dalin  nga Prokuroria e Ekuadorit në lidhje me operacionin e trafikut ndërkombëtar të kokainës nga Ekuadori në drejtim të Australisë.  Policia ka publikuar fotot e tre personave që mendohet se janë koka e këtij trafiku, dy grekë dhe një shqiptar i arrestuar në Greqi

No Pic available
  • 2018-11-14

Kapen 300 kg kokainë, shqiptari koka e trafikut Ekuador-Australi-Greqi

Një megaoperacion policor antidrogë i shtrirë në Greqi dhe disa shtete të tjera është duke u zhvilluar nga policia helene në bashkëpunim me DEA-n amerikane dhe autoritetet ekuadoriane. Mediat greke shkruajnë se është goditur një rrjet që me metoda të sofistikuara trafikonte kokainë n

Lonely planet: Shqipëria, mes 10 vendeve për tu eksploruar
  • 2018-10-27

Lonely planet: Shqipëria, mes 10 vendeve për tu eksploruar

Tirana një kryeqytet tërheqës që mund të eksplorohet për shumë më pak se çdo vend tjetër në Europë. Prestigjiozja amerikane Lonely planet e ka përzgjedhur Shqipërinë në 10 destinacionet për tu vizituar në 2019. Shqipëria me bukuritë e saj natyrore, historike dhe kulturore, i cili

Neymar se heq vesin, gol dhe karton të verdhë për simulim
  • 2018-09-12

Neymar se heq vesin, gol dhe karton të verdhë për simulim

Brazili shkatërroi 5-0 El Salvadorin në miqësoren e zhvilluar në FedEx Field të Landover, Maryland, në prani të 28 mijë spektatorëve. Neymar u bë sërish protagonist me simulimet e tij, aq sa kryesori u detyrua ta ndëshkonte me karton të verdhë. Ylli i PSG shndërroi në gol penalltin