Rezultate te kerkimit per termin: +Ekuadori

Meta: total 498 / total_found 498 / time 0.000 / keyword[0] ekuadori / docs[0] 498 / hits[0] 642 /
No Pic available
  • 2017-06-17

Njihuni me çiftin që jeton pa ngrënë, i mbijetojnë urisë me anë të ajrit

Çifti jeton pa ngrënë, jetojnë me ajër Një çift nga Ekuadori jeton në një dietë ‘pa ushqim’ dhe pretendojnë se mbijetojnë vetëm duke ngrënë vetëm disa fruta 3 herë në javë. Akahi Ricardo dhe Camila Castello kanë thënë se e kanë harruar se çfarë do të thotë uri

Hetimet/ A ishte agjent i DEA, shqiptari nga Vora i vrarë në Ekuador (FOTO)
  • 2017-06-07

Hetimet/ A ishte agjent i DEA, shqiptari nga Vora i vrarë në Ekuador (FOTO)

Prokuroria për Krime të Rënda kërkon nga policia e shtetit informacione mbi shqiptarin e vrarë në Ekuador, Ilir Hidri. ABC News shkruan se ka mësuar se kjo prokurori për llogari të verifikimit të nisur, ka kërkuar informacion zyrtar nga policia e shtetit për të kaluarën e shtetasit shq

Ekuador, klinikat që kurojnë lesbiket dhe homoseksualët
  • 2017-06-07

Ekuador, klinikat që kurojnë lesbiket dhe homoseksualët

Paola Paredes është një fotografe nga Kuito, e cila ka intervistuar fshehurazi personat me çrregullime: Rojet e strukturës ushtronin dhunë seksuale ndaj grave, si pjesë e programit të riaftësimit Paola Paredes është një fotografe nga Ekuadori, nga Kuito. Por fotot, të cilave i ka dediku

No Pic available
  • 2017-05-19

Assange: Nuk fal, as nuk harroj

Themeluesi i ueb-faqes WikiLeaks, Julian Assange, tha se nuk do ti falë dhe as harrojë përpjekjet për arrestimin e tij nën dyshimet për përdhunim, të cilat e kanë detyruar të kërkojë strehim në Ambasadën e Ekuadorit në Londër. Të premten, prokurorët e Suedisë thanë se kanë pushu

Kapen 384 kg kokainë në kutitë e bananeve me GPS
  • 2017-04-11

Kapen 384 kg kokainë në kutitë e bananeve me GPS

Një sasi prej 384 kg substancë pluhur është kapur nga policia gjermane në Leverkusen. Të gjitha mostrat e kryera deri më tani kanë treguar se lënda narkotike është kokainë. Lënda narkotike ishte e futur në kutitë e bananeve dhe e ndarë në pako me nga 1 kg secila. Kokaina ishte fsheh

No Pic available
  • 2017-03-27

Vajzat shqiptare nuk duhet të martohen nën 18 vjeç

Nga Majlinda Bregu Kodi i Familjes në Shqipëri lejon martesat në moshën 18 vjeçare. Irani i marton vajzat 9 vjeç! Ekuadori i marton 12 vjeç! Andorra i marton 14 vjeç! *** Abc News, transmetoi një kronike lajm nga fshati Polis Sheh i Librazhdit. Nisur nga shqetesimi i mësuesve të fshatit

Zbardhet harta e remitancave, ja shtetet nga dërgohen më shumë para në Shqipëri
  • 2017-03-10

Zbardhet harta e remitancave, ja shtetet nga dërgohen më shumë para në Shqipëri

Greqia dhe Italia janë tradicionalisht dy shtetet, nga të cilët emigrantët dërgojnë më shumë para drejt Shqipërisë, por a e dini sa para dërgojnë dhe cilat janë vendet e tjera që sjellin para drejt vendit tonë. Instituti ndërkombëtar kërkimor Pew Research ka publikuar hartën e flu