Rezultate te kerkimit per termin: +Ekuadorin

Meta: total 161 / total_found 161 / time 0.000 / keyword[0] ekuadorin / docs[0] 161 / hits[0] 186 /
Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit
  • 2018-08-19

Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit

Ekuadori ka vendosur rregulla të reja më të ashpra për të ndalur emigrantët venezuelas që duan të hyjnë në vend pa pasaportë dhe vendimi ka shkaktuar bllokimin e mijëra njerëzve në Kolumbinë fqinje. Vendimi i Ekuadorit për të mbyllur kufirin për ata pa pasaporta hyri në fuqi të s

Aksident tragjik, vdesin 12 tifozë të Barcelonës (Video)
  • 2018-08-13

Aksident tragjik, vdesin 12 tifozë të Barcelonës (Video)

Të paktën 12 tifozë të ekipit të futbollit ekuadorian Barcelona SC janë vrarë dhe 30 të tjerë kanë mbetur të plagosur, pasi autobusi, me të cilin po udhëtonin u përmbys në rrugë. Tifozët po ktheheshin nga një ndeshje futbolli që u luajt në Cuenca ku ekipi nga Guayaquil ishte për

Fundi i WikiLeaks, Ekuadori do tia dorëzojë Julian Assange Britanisë
  • 2018-07-21

Fundi i WikiLeaks, Ekuadori do tia dorëzojë Julian Assange Britanisë

Ekuadori është gati ti dorëzojë themeluesin e WikiLeaks, Britanisë së Madhe në “javët apo ditët e ardhshme”, tha kryeredaktorja e RT, Margarita Simonyan duke cituar burimet e saj, pasi perspektivat e largimit të tij nga ambasada e këtij vendi janë kthyer në media. “Bur

Ekuadori goditet nga dy tërmete të forta
  • 2017-11-19

Ekuadori goditet nga dy tërmete të forta

Dy tërmete të forta goditën Ekuadorin, duke shkaktuar dëme të mëdha, ndërsa nuk ka raporte për vdekje apo lëndime në njerëz, njoftoi presidenti i vendit, Lenin Moreno. Dridhja e parë me magnitudë prej 6.2 ballësh ka goditur vendin të premten, që u pasua nga një tërmet i dytë me ma

Argjentina luan me zjarrin, barazim pa gola ndaj Perusë
  • 2017-10-06

Argjentina luan me zjarrin, barazim pa gola ndaj Perusë

Botërori 2018 rrezikon të humbasë një nga emrat më të mëdhenj të futbollit, Lionel Messin. Mallkimi i 5 herë fituesit të Topt të Artë me Kombëtaren e Argjentinës vazhdon pasi skuadra Albiceleste rrezikon të prekë fundin sepse tashmë skenari që e shikon jashtë Kupës së Botës ës

No Pic available
  • 2016-09-09

Përballja e titanëve: United kundër Sitit? Jo, Murinjo përballë Guardiolës. Kjo është ndeshje!

Manchesteri zgjedh mbretin Britania e Madhe nuk është Amerika, toka e ëndrrave: në këto anë, gjithçka thuhet troç, kështu që, një person si Hoze Murinjo, Makiaveli portugez, shkon fare mirë. Por Mbretëria e Bashkuar është edhe një vend ku pëlqehen sjelljet elegante, kështu që një

(Video) Gjyqtari shpëton Brazilin nga humbja me Ekuadorin
  • 2016-06-05

(Video) Gjyqtari shpëton Brazilin nga humbja me Ekuadorin

Brazili i shpëtoi mbrëmjen e djeshme një humbjeje të bujshme kundër kombëtares së Ekuadorit, në takimin e vlefshëm për Kupën e Amerikës, i cili përfundoi pa gola, por mes polemikave. Ekuadori shënoi një gol në këtë ndeshje, por gjyqtari e cilësoi atë të parregullt, duke i mo