Rezultate te kerkimit per termin: +Ekuadorit

Meta: total 455 / total_found 455 / time 0.000 / keyword[0] ekuadorit / docs[0] 455 / hits[0] 680 /
Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska
  • 2019-04-11

Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska

Policia britanike arrestoi sot themeluesin e platformës investigative Wikileaks, Julian Assange. Ndalimi i tij u bë në ambasadën e Ekuadorit në Londër. Sipas Scotland Yard, 47 vjeçari është dërguar në komisariatin e policisë. Më parë Assange humbi azilin diplomatik në ambasadën e Ek

Russiagate, Manafort takoi në fshehtësi Julian Assange
  • 2018-11-27

Russiagate, Manafort takoi në fshehtësi Julian Assange

Paul Manafort, ish-menaxheri i fushatës presidenciale të Donald Trump, ka takuar në fshehtësi Julian Assange në ambasadën e Ekuadorit në Londër. Sipas gazetës britanike The Guardian, bisedat duhet të jenë kryer në vitin 2013, në 2015-ën dhe në pranverën e 2016-ës, pak muaj para zgje

Rrjeti i kokainës Ekuador-Australi-Greqi, del fotoja e shqiptarit të arrestuar
  • 2018-11-15

Rrjeti i kokainës Ekuador-Australi-Greqi, del fotoja e shqiptarit të arrestuar

Të tjera detaje dalin  nga Prokuroria e Ekuadorit në lidhje me operacionin e trafikut ndërkombëtar të kokainës nga Ekuadori në drejtim të Australisë.  Policia ka publikuar fotot e tre personave që mendohet se janë koka e këtij trafiku, dy grekë dhe një shqiptar i arrestuar në Greqi

Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit
  • 2018-08-19

Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit

Ekuadori ka vendosur rregulla të reja më të ashpra për të ndalur emigrantët venezuelas që duan të hyjnë në vend pa pasaportë dhe vendimi ka shkaktuar bllokimin e mijëra njerëzve në Kolumbinë fqinje. Vendimi i Ekuadorit për të mbyllur kufirin për ata pa pasaporta hyri në fuqi të s

Aksident tragjik, vdesin 12 tifozë të Barcelonës (Video)
  • 2018-08-13

Aksident tragjik, vdesin 12 tifozë të Barcelonës (Video)

Të paktën 12 tifozë të ekipit të futbollit ekuadorian Barcelona SC janë vrarë dhe 30 të tjerë kanë mbetur të plagosur, pasi autobusi, me të cilin po udhëtonin u përmbys në rrugë. Tifozët po ktheheshin nga një ndeshje futbolli që u luajt në Cuenca ku ekipi nga Guayaquil ishte për

Assange drejt gijotinës, Ekuadori do e largojë nga ambasada në Londër
  • 2018-07-27

Assange drejt gijotinës, Ekuadori do e largojë nga ambasada në Londër

Themeluesi i WikiLeaks Julian Assange është një hap më pranë dëbimit nga ambasada ekuadoriane në Londër, pasi presidenti i këtij vendi, Lenin Moreno tha se bilbili i internetit duhet “përfundimisht” të largohet nga objekti. “Po, vërtet po, por largimi i tij duhet të b

Fundi i WikiLeaks, Ekuadori do tia dorëzojë Julian Assange Britanisë
  • 2018-07-21

Fundi i WikiLeaks, Ekuadori do tia dorëzojë Julian Assange Britanisë

Ekuadori është gati ti dorëzojë themeluesin e WikiLeaks, Britanisë së Madhe në “javët apo ditët e ardhshme”, tha kryeredaktorja e RT, Margarita Simonyan duke cituar burimet e saj, pasi perspektivat e largimit të tij nga ambasada e këtij vendi janë kthyer në media. “Bur