Rezultate te kerkimit per termin: +Ekzekutimet

Total: 940
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.492Z

Gambia rikthehen ekzekutimet e te burgosurve

Në Gambia janë rikthyer ekzekutimet e të burgosurve. Amnesty International bën të ditur se nëntë të burgosur janë ekzekutuar ditën e martë. Amnesty International thekson se shumë persona të tjerë rrezikojnë ekzekutim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.509Z

Ekzekutimet brutale të ISIS

I ashtuquajturi Shteti Islamik, ISIS, ka vazhduar ekzekutimet e tij barbare. Dailymail shkruan se tani ky grup terrorist ka vendosur që të ekzekutojë dhjetë ushtarë kurdë, duke i detyruar ata që të bien në gjunjë para momentit të tyre final. Pamjet besohet se janë realizuar në Mosul, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.792Z

Ekzekutimet, 8 vrasje pa autore

Gjate vitit 2009, policia zbuloi 70 nga 79 ekzekutimet e kryera per motive te ndryshme. Gjate kater muajve te pare te ketij viti, jane te pakten 8 vrasje qe nuk kane ende nje autor. Ashtu sikurse ne rastin e ekzekutimit ne Durres, mbremjen e se martes, pista qe hetohet eshte vrasja me pagese, nje ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.228Z

Irani, Fratini: Ndal ekzekutimet me vdekje

Pas reagimeve te disa organizatave  humanitare per pezullimin e denimit me vdekje ndaj tre aktivisteve opozitare te ndaluar pas protestave ne Teheran ka reaguar edhe ministri i Jashtem italian, Fratini. “Irani duhet te ndale ekzekutimet kapitale dhe per ceshtjen e te drejtave t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.992Z

PS, homazhe në bulevard më 21 janar për ekzekutimet e 4 demonstruesve

Share Partia Socialiste ka vendosur sot që të zhvillojë homazhe të shumta më 21 janar, për katër demonstruesit e vrarë një vit më parë. Nën drejtimin e kreut të PS-së, Edi Rama, është vendosur që të zhvillohet një homazh në bulevardin ku ndodhën ekzekutim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.223Z

KB: Irani intensifikon shtypjen dhe ekzekutimet

Kombet e Bashkuara thanë se Irani e ka intensifikuar shtypjen e kundërshtarëve si dhe ekzekutimet e trafikantëve të drogës, të burgosurve politikë dhe kriminelëve minorenë. Në një raport, sekretari i përgjithshëm Ban Ki-mun ka sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.856Z

SHBA: Irani të ndalë ekzekutimet

Shtetet e Bashkuara i kanë bërë thirrje Iranit që të ndalë ekzekutimet, ndërsa Departamenti i Shtetit tha se është "veçanërisht i shqetësuar" nga varja e gruas iraniano-holandeze, e cila nuk u lejua të kontaktojë me ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama