Rezultate te kerkimit per termin: +Ekzekutivi

Total: 3190
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.623Z

Varësia e Prokurorisë tek Ekzekutivi

  Berisha deklaroi dje se do të ketë ndërhyrje në organin e prokurorisë TIRANË- Çështja e varësisë ose jo e organit të Prokurorisë tek Ekzekutivi pritet të sjellë një debat të ashpër jo vetëm mes mazhorancës dhe opozitës, por edhe vetë deputetëve të grupit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.733Z

Projektligji për ushtrinë/ Meidani: I rrezikshëm akumulimi i pushteteve nga ekzekutivi

Ish- Presidenti Rexhep Meidani e sheh të rrezikshëm për demokracinë akumulimin e të gjitha pushteteve tek ekzekutivi. Sipas Meidanit, projektligji i qeverisë për ushtrinë, i heq kompetencat Presidentit. Çdo përpjekje e hapur ose e fshehtë për akumulim pushteti e rritje kompetencash n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.762Z

Ekzekutivi, nesër vendimi për strukturën

Të mërkurën, më datë 22, Komiteti Ekzekutiv në Federatën Shqiptare të Futbollit do të mblidhet për të vendosur rreth strukturës së Kategorisë Superiore. Katër skuadrat që nuk mbijetuan në elitë (Partizani, Elbasani, Lushnja dhe Bylisi) kërkuan shndërrimin e formulës së kampi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.237Z

Ekzekutivi, mbledhje për të raportuar zhvillimet e fundit

Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së do të mblidhet sot për të diskutuar zhvillimet e fundit pas pezullimit të Shqipërisë nga arena ndërkombëtare. Ndonëse ngjarja ka kaluar në plan të dytë pas tragjedisë së Gërdecit, drejtuesit e FSHF-së nuk do të ndalin letërkëmbimin e vazhdueshëm me F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.632Z

Ekzekutivi i Prizrenit miraton dhjetëra konkluzione

EC Ma Ndryshe në kuadër të projektit "Transparenca online e komunës së Prizrenit" këtë javë ka marrë pjesë në mbledhjen e ekzekutivit të Prizrenit, i cili takim u mbajt nën drejtimin e nënkryetarit Lulzim Kabashi, ku u m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.365Z

Ekzekutivi "shkel" ligjin në prokurori

Ministria e Drejtësisë inspektoi në Prokurorinë e Tiranës çështjet penale që nga themeli Ekzekutivi ndërhyn dukshëm në sistemin e prokurorisë, duke rekomanduar penalizime për disa prokurorë. Ministria e Drejtësisë ka inspektuar në Prokurorinë e Tiranës dosje për të cilat nuk ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.385Z

Basha Dite te veshtira mbeshtetja ne kohe krize detyrim i cdo ekzekutivi

Transmetuar me 10122014 - 0928 Tirane 10 dhjetor 2014 NOAal- Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ka komentuar situaten ekonomike ne vend duke thene se keqqeverisja po krijon paralizimbr br Ne nje postim ne profilin e tij ne Facebook Basha shkruan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama