Rezultate te kerkimit per termin: +Ekzekutuan

Meta: total 1000 / total_found 2044 / time 0.036 / keyword[0] ekzekutuan / docs[0] 2044 / hits[0] 2231 /
No Pic available
  • 2016-10-15

Historia e dhimbshme Gaqo Vërvëri, shqiptaro-amerikani, kampion i mundjes në Amerikë

Të vranë, o Gaqi, të vranë, Ti me grushte, ata me kamë.   Nga Vangjel SIMAKU Historikisht dihet që korçarët ishin emigrantët e parë, të cilët zbarkuan në kontinentin e ri, Amerikën, që në shekullin e 19-ë . Ata bënin atje, punë nga më të rëndomtat, natyrisht edhe nga më

Idrizi- Kotzias eshtja came nuk fshihet dot do te ekzistoje sa te kete jete
  • 2016-10-11

Idrizi- Kotzias eshtja came nuk fshihet dot do te ekzistoje sa te kete jete

Transmetuar me 10102016 - 1740 Tirane 10 tetor 2016 NOAal - Kreu i Partise Per Drejtesi Integrim dhe Unitet Shpetim Idrizi ne cilesine e nenkryetarit te Kuvendit i eshte pergjigjur deklarates se ministrit te Jashtem grek duke thek

Letra e Kotzias, PDIU: Gjuhë kërcënuese e Greqisë ndaj Hahn
  • 2016-10-10

Letra e Kotzias, PDIU: Gjuhë kërcënuese e Greqisë ndaj Hahn

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi, ka reaguar pas deklaratës së ministrit të Jashtëm gre Nikos Kotzias në lidhje me letrën e dërguar komisionarit të zgjerimit Hahn mbi çështjen çame. Në një deklaratë për shtyp, Idrizi dënon me shpërsi deklaratat e Kotzias, duke i cilësuar si fyerje d

Vrasja ne Shkoder identifikohet i dyshuari u ndihmua nga nje tjeter
  • 2016-10-06

Vrasja ne Shkoder identifikohet i dyshuari u ndihmua nga nje tjeter

Shkoder 6 tetor 2016 NOAal- Vetem tre ore pas ekzekutimit te ndodhur ne Shkoder identifikohet autori i dyshuar dhe bashkepunetori i tijbr br Nga hetimet e kryera lidhur me ngjarjen e ndodhur sot rreth ores 1100 te ura ne fshatin Mali Jushit ku mbeti i vrare me arme zjarri Genc Mhillaj policia ka i

Kush eshte personi qe u vra ne Shkoder e ndoqen dhe e ekzekutuan
  • 2016-10-06

Kush eshte personi qe u vra ne Shkoder e ndoqen dhe e ekzekutuan

Shkoder 6 tetor 2016 NOAal- Nje tjeter krim tronditi Shkodren diten e sotme ku u ne aksin rrugor Shkoder- Velipoje prane Malit te Jushit u ekzekutua me arme zjarri nje personbr br Policia konfirmoi zyrtarisht se behet fjale per 42- vjecarin Genc Mhilli Por mesohet se emri i tij i vertete ishte Geg

Masakra në Shkodër, autori derdhi 38 plumba mbi viktimat
  • 2016-10-05

Masakra në Shkodër, autori derdhi 38 plumba mbi viktimat

Policia e Shkodrës ka zbardhur masakrën që ndodhi para tre ditësh në Shkodër, ku në fshatin Dajç, u ekzekutuan me një breshëri plumbash automatiku dy persona dhe mbetën të plagosur katër të therë. Policia arrestoi autorin e masakrës Miklovan Parubi 33 vjeç ditën e djeshme dhe një

Kush është diplomati austriak që tërboi grekët duke hapur dosjen çame në Bruksel
  • 2016-10-02

Kush është diplomati austriak që tërboi grekët duke hapur dosjen çame në Bruksel

Qëndrimi i komisionerit për zgjerim në BE Johannes Hahn dhe reagimet e ashpra të Ministrisë së Jashtme greke. Çështja Çame për herë të parë përflitet në Bruksel. Rruga që çoi në faktin për ta njohur si problematikë për tu zgjidhur mes Shqipërisë dhe Greqisë dhe zërat e një