Rezultate te kerkimit per termin: +Elbasanin

Meta: total 1000 / total_found 3084 / time 0.017 / keyword[0] elbasanin / docs[0] 3084 / hits[0] 3957 /
Përfshihet nga flakët një makinë në dalje të Elbasanit (Foto)
  • 2019-04-08

Përfshihet nga flakët një makinë në dalje të Elbasanit (Foto)

Një automjet është përfshirë nga flakët rreth orës 15:50 në dalje të qytetit të Elbasanit. Një makinë tip Mercedes Benz, teksa ishte në ecje, është rrethuar nga flakë të një zarri të papritur. Në makinë ndodhej si shofer, pronari i mjetit, Mikel M., banor i Elbasanit bashkëshor

Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!
  • 2019-03-28

Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!

Në nisje të seancës së sotme parlamentare, janë betuar dy deputetët e rinj të opozitës. Kështu kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u betua duke zënë vendin e Agron Shehajt, ish-deputet i Vlorës. Ndërkohë Arben Elezi, zuri vendin e Edmond Spahos, si deputet për Elbasanin. Krye

Plumb pas koke avokatit të Shullazit, dalin detajet nga vendngjarja (FOTO)
  • 2019-03-22

Plumb pas koke avokatit të Shullazit, dalin detajet nga vendngjarja (FOTO)

Të tjera detaje janë zbardhur nga vrasja mafioze që tronditi mbrëmjen e sotme Elbasanin. Sipas policisë, ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 19:35 në një lokal që gjendet në qendër të qytetit. Viktima, avokati i njohur Ravik Gurra, 50 vjeç është qëlluar pas koke, nga autori që ishte

Tiranë-Elbasan/ ARRSH dhuratë për Ditën e Verës: Ja çfarë ndodh
  • 2019-03-12

Tiranë-Elbasan/ ARRSH dhuratë për Ditën e Verës: Ja çfarë ndodh

Autostrada Tiranë-Elbasan, e cilësuar nga kryeministri Edi Rama si rruga që mbeti rrugëve, më në fund po shkon drejt përfundimit. Kur kanë kaluar 8 vite nga nisja e punimeve, rruga e kthyer në telenovelë premtimesh dhe betimesh nga disa ministra e dy kryeministra, do të hapet në të gjit

No Pic available
  • 2019-02-09

Lokalet 2019/ Cili është fati i Lalës dhe i PS-së së Elbasanit?

Forcat politike në Shqipëri kanë ndezur motorët për tu përgatitur më së miri për zgjedhjet lokale që do të zhvillohen më 30 qershor dhe në pah kanë dalë emrat e kandidatëve të mundshëm në disa bashki kryesore të vendit. PD-ja ka mbajtur një qëndrim më diskret, por në PS janë

No Pic available
  • 2019-02-08

Sms-të e zbuluara/ Lala i Elbasanit e ka ndarë mendjen, ndërsa Gjushi

Biseda e zbuluar nga A2 News, ku ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku komunikon me deputetin e PS-së Sadi Vorpsi dhe së bashku thurin plane për mënyrën se si do të fitojnë zgjedhjet në Bashkinë e Vorës, ka edhe detaje të tjera interesante. Përveçse e quajnë krye

Protestuesit mesazh Qazim Sejdinit: Elbasani nuk mund të jetë arkivol!
  • 2019-02-03

Protestuesit mesazh Qazim Sejdinit: Elbasani nuk mund të jetë arkivol!

Ky qytet nuk mund të jetë arkivol! Ky ishte mesazhi kryesor që përçoi një protestë masive e qytetarëve të Elbasanit që u zhvillua mëngjesin e sotëm, me pjesëmarrje të shtresave të ndryshme të shoqërisë. Qytetarët u rreshtuan krah deputetëve të PD-së, për ti treguar kryeministr