Rezultate te kerkimit per termin: +Elbasanit

Meta: total 1000 / total_found 25831 / time 0.011 / keyword[0] elbasanit / docs[0] 25831 / hits[0] 44988 /
Ikën Altin Qato, zëvendësohet nga kreu i operacionit që arrestoi Dritan Dajtin
  • 2019-04-11

Ikën Altin Qato, zëvendësohet nga kreu i operacionit që arrestoi Dritan Dajtin

Largohet nga detyra Altin Qato, drejtor i Policisë së Elbasanit prej gati dy vitesh. Mësohet se vendin e tij do ta zërë Arjan Muça, shefi i Njësisë Operacionale të Policisë së Shtetit, i cili gjatë qeverisjes Berisha drejtori operacionin e arrestimit të Dritan Dajtit gushtin e 2009-s,

Përfshihet nga flakët një makinë në dalje të Elbasanit (Foto)
  • 2019-04-08

Përfshihet nga flakët një makinë në dalje të Elbasanit (Foto)

Një automjet është përfshirë nga flakët rreth orës 15:50 në dalje të qytetit të Elbasanit. Një makinë tip Mercedes Benz, teksa ishte në ecje, është rrethuar nga flakë të një zarri të papritur. Në makinë ndodhej si shofer, pronari i mjetit, Mikel M., banor i Elbasanit bashkëshor

Vrasësi u kaloi policëve te këmbët, zbardhen detaje nga ekzekutimi i avokatit në Elbasan
  • 2019-04-07

Vrasësi u kaloi policëve te këmbët, zbardhen detaje nga ekzekutimi i avokatit në Elbasan

Detaje të tjera janë zbuluar nga vrasja mafioze e avokatit Ravik Gurra. Sipas burimeve nga Prokuroria e Krimeve të rënda, autori pasi kreu ekzekutimin, u largua në këmbë pikërisht pranë një patrulle policie që ndodhej shumë pranë lokalit. Pranë vendngjarjes, sipas burimeve, ndodheshin

Zbulohen 100 predha artilerie në Elbasan
  • 2019-04-06

Zbulohen 100 predha artilerie në Elbasan

100 predha artilerie janë zbuluar sot në njësinë administrative në Bradashesh, të qytetit të Elbasanit. Mësohet se efektivët e EOD, të batalionit xhenier të Komandës mbështetëse të FA, në më pak se 2 orë kanë bërë të mundur zbulimin e këtyre municioneve. Predhat u konsistuan

Inaugurohet salla e re e koncerteve Tonin Arapi, Veliaj: Puna e mbyt zhurmën!
  • 2019-04-03

Inaugurohet salla e re e koncerteve Tonin Arapi, Veliaj: Puna e mbyt zhurmën!

Tiranës i shtohet një tjetër skenë ku mund të bëhet art dhe shfaqje të ndryshme kulturore. Kësaj here dedikuar tërësisht talenteve të reja të Liceut Artistik, të cilët mund ta provojnë veten në një skenë të mirëfilltë moderne para se të dalin në skenat profesioniste. Kryemini

Zbulohet vrasësi 18-vjeçar me pagesë, si dështoi plani për ekzekutimin në Lezhë më 30 mars (Emri+Foto)
  • 2019-04-02

Zbulohet vrasësi 18-vjeçar me pagesë, si dështoi plani për ekzekutimin në Lezhë më 30 mars (Emri+Foto)

Saimir Shpëtim Hima lindur në Gramsh dhe banues në lagjen “Shenkoll” në Elbasan është 18-vjeçari i cili u arrestua dy ditë më parë nga drejtoria e policisë në Lezhë i dyshuar si vrasës me pagesë. Sipas policisë së Lezhës, 18-vjeçari ishte porositur nga 43-vjeçari me

Arrestimi/ Tërhiqet zvarrë Boçi, PD: E dhunoi bashkëpunëtori i Alizotit! (VIDEO)
  • 2019-04-02

Arrestimi/ Tërhiqet zvarrë Boçi, PD: E dhunoi bashkëpunëtori i Alizotit! (VIDEO)

Partia Demokratike ka reaguar pas shoqërimit në polici të ish-deputeti Luciano Boçi, teksa ky i fundit kishte tentuar të prishte takimin e kryeministrit Edi Rama në fshatin Linas të Cërrikut. Sipas PD, Boçi u ndalua në mënyrë barbare, pasi ndaj tij është ushtruar dhunë nga forcat e re

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama