Rezultate te kerkimit per termin: +Elegji +Duine

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.298Z

14 cmime ne mbremjen gala te cmimeve KULT 2011

Per te shtatin vit radhazi Akademia KULT organizon ndarjen e cmimeve ne te gjitha fushat e artit. 14 fitues dolen nga nominimet duke marre kupen e cmimit KULT 2011 ne 12 kategori te artit si dhe 2 cmime speciale per dy prurje te vecanta gjate vitit 2010. Tashme kthyer ne nje tradite per te kurorezua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.295Z

“Kult 2011”, 14 fituesit

Aktorja e vitit u zgjodh Eftiola Laçka për interpretimin e rolit të thjeshtrës në veprën e Çehovit “Gjashtë personazhe kërkojnë autor”, ndërsa aktori i vitit u zgjodh Bujar Asqeriu për rolin e doktor Gurametos në shfaqjen teatrore “Darka e gabuar”.Mehmet Xhelili tërhoqi trofeun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.285Z

14 fituesit e çmimit Kult

TIRANË- 14 personalitete të artit dhe letrave tërhoqën mbrëmjen e djeshme trofeun e Çmimit Kult 2011 në 12 kategori të artit si dhe 2 çmime speciale u akorduan për dy prurje të veçanta gjatë vitit 2010. Aktorja e vitit u zgjodh E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.502Z

Nata e dytë e e aktivitetit Netët e Letërsisë Austriake

Nën “magjinë” e librit, në sallën e teatrit të mbushur plot me të rinj u përmbyll edhe nata e dytë e aktivitetit “Netët e Letërsisë Austriake”, me kujdesin e IDMC-së , Institutit për Demokraci Media dhe Kulturë dhe Ambasadës Austriake. Autorja austriake Andrea

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.107Z

Të nominuarit e çmimeve KULT

Akademia KULT sjell për të shtatin vit radhazi “Çmimet Kult”, të vetmet çmime kulturore kombëtare vjetore. Ky aktivitet, tashmë i kthyer në traditë, sjell në konkurrim artistët më të mirë të artit dhe kulturës shqiptare. Edicioni i shtatë sjell në garë 48 artistë, të cilët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.554Z

Letersia shqipe me lart nga ce mendojme

mimet Kombetare te Letersise juria perpunon te dhenat per panoramen letrare nga viti 2010. Pas mbledhjes se djeshme te jurise kryetari Agron Tufa e vlereson shume ate qe po ndodh sot me letersine shqipe. Shekulli boton klasifikimin paraprak te veprave dhe autoreve ne konkurrim Agron Tufa jo vete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.109Z

Të hënën mbrëmja gala e Çmimeve Kult

TIRANE- Një natë për të gjithë artistët do të jetë ajo e 31 tetorit. Pallati i Kongreseve pret natën finale të Çmimeve Kult 2011 me prezantimin e dy aktorëve të njohur, Artan Imami e Ener Petrovci. Mbrëmja gala do na njohë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama