Rezultate te kerkimit per termin: +Elektroteknikes

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] elektroteknikes / docs[0] 4 / hits[0] 4 /
Metropolitan Tirana  cel vitin e ri akademik
  • 2014-10-22

Metropolitan Tirana cel vitin e ri akademik

e Marte 21 Tetor 20141327 pm Dekani i Ekonomikut Salaj Pse zgjodha Metropolitan pas La Sapienzabr brDekani i Fakultetit Ekonomik te SHLUP br    Universiteti Metropolitan Tirana flet per pervojen e tij ne Universitetin me te njohur italian La Sapienza ku edhe eshte dokto

Nxenesit e orientuar drejt zanateve
  • 2014-09-26

Nxenesit e orientuar drejt zanateve

brbrPavaresisht deshires se prinderve per nje diplome universitare ky 17- vjecar nga Elbasani beri nje tjeter zgjedhje Mes gjimnazit qe e orientonte drejt universitetit dhe shkolles profesionale ai zgjodhi kete te fundit Prej tre vjetesh Geraldi eshte nxenes ne degen e elektroteknikes ne shkollen

Dua te jetoj atje po aq sa dua te jetoj edhe ketu
  • 2011-12-11

Dua te jetoj atje po aq sa dua te jetoj edhe ketu

Kur e degjon qe flet nuk mund ta kuptosh nga e ka origjinen nga Shqiperia Kosova apo Maqedonia. Por Hajredin Ibrahimi nuk te le gjate te vrasesh mendjen. Ai ka lindur ne Korrite te komunes se Gostivarit ne Maqedoni. Rrefimin e jetes e nis ngadale. Im ate ka punuar ne Gjermani qe nga viti 1969. Ne

Investime pertej kufijve kombetare nje nga motivet kryesore te globalizimit.
  • 2011-07-28

Investime pertej kufijve kombetare nje nga motivet kryesore te globalizimit.

Sipermarrjet me seli ne nje vend ngrene ne nje vend tjeter ndermarrje te reja prodhimi blejne atje sipermarrje ose fuzionojne me firma lokale. Kriza e bankave ka shkaktuar edhe te investimet direkte jashte vendit nje pike kthese. Se si jane zhvilluar ato qe atehere dhe si jane perspektivat me kete