Rezultate te kerkimit per termin: +Elementt

Total: 47
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.917Z

Të shfrytëzojmë elementët pozitivë

Kapiteni Lorik Cana shprehet optimist pr prfaqsuesen n prag t eliminatoreve t Euro 2012, ndrsa thekson se Shqipria duhet t shfrytzoj t gjith elementt pozitiv q ka n dispozicion. Ai tha: “Besoj q brezi i tanishm ende nuk e ka dhn maksimumin. Megjithat jam optimist n prag t eliminatoreve: ekipi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.976Z

Galeria e Arteve, rikonstrukohet salla e madhe e ekspozitave

Q nga shtatori Galeria Kombtare e Arteve do t ket nj sall ekspozitash t standardeve bashkkohore. Nj fond i Ministris s Turizmit dhe Kulturs prej 15 milion leksh t reja bri t mundur ndrhyrjen rrnjsore n t gjith elementt e salls m t madhe t ekspozitave. Rubens Shima, Drejtor i GKA “Kemit mundur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.596Z

Kuvendi miraton përdorimin e armëve nga Komandot në Irak e Afganistan

Kuvendi i Shqipris miratoi n seancn e djeshme prdorimin e armve luftarake nga Forcat e Armatosura t Shqipris q shrbejn me misione ushtarake jasht vendit. Projektligji i hartuar nga Ministria e Mbrojtjes, i cili u shqyrtua n Kuvend, ka marr votat e mazhorancs, duke u miratuar kshtu n Parlament. Dra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Policia arreston oficerin

Nj oficer i antidrogs n Shkodr, sht arrestuar sot nga policia pas hetimeve q e implikonin at pr dekonspirim informacioni. Urdhri pr arrestimin e Shptim Gurit sht dhn sot nga organet e policis, pasi akuzohet pr dekonspirim informacionesh n luftn kundr kanabisit n zonn veriore t vendit. Pas ktij ndali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Kriza, Kasoulides: Presim zgjidhje

Zvendspresidenti i Partive Popullore Evropiane, Ioannis Kasoulides, ndryshe nga kolegu i tij i majt n PE, Hanes Svoboda, tregohet m optimist pr konsensusin e mundshm dhe nuk krcnon me bllokimin e liberalizimit t vizave. Kasoulides, i cili ishte i pranishm n darkn e Strasburgut, v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Takim i 19-t BEDZ n Tiran

Tiran (start) sht zhvilluar sot n Tiran, takimi i 19-t, Kshillit t Ministrave t Punve t Jashtme t Organizats s Bashkpunimit Ekonomik t Detit t Zi (BEDZ). Takimi sht prqendruar kryesisht n krizn aktuale financiare q ka prfshir ekonomin botrore. Gjat ktij takimi, ministri i Punve t Jashtme t Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Bregu n forumin Cransmontana

Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu, mori pjes n forumin e Cransmontana, e cili u zhvillua n Sarajev. N fjaln e saj, ministrja Bregu nnvizoi se bashkpunimi midis vendeve t rajonit t Ballkanit, ka pasur nj ndikim t veant n prafrimin e standardeve perndimore. Ky bashkpunim, i shprehur n fillimet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama