Rezultate te kerkimit per termin: +Elementet

Total: 5681
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.077Z

Pasaportat, Berisha njihet me elementet e sigurise

Pas pak ditesh, perfaqesuesit e kompanive qe do te prodhojne kartat e identitetit dhe pasaportat elektronike pritet te prezantojne ne Tirane te gjithe elementet e sigurise se larte qe do te kene keto dy dokumente. Ata njohen kryeministrin Berisha me disa prej detajeve qe do te permbaje p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.812Z

Bashkohen elementet e përmendores së Aleksadrit

Nga Express më 20 qershor 2011 në ora 15:30 Bashkohen elementet nga përmendorja "Ushtari mbi kalë", e Aleksandrit të Madh që duhet të vendoset në sheshin "Maqedonia" në Shkup. Skulptura e lartë pothuaj 13 metra do të qëndrojë në bazament dhjetë metra të gjatë nga betoni. Për m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.857Z

Ksamil, demtohen elementet e sigurise se dy kutive

Probleme ne zonen 65 ne Ksamil, ku sipas informacioneve te fundit, dy prej kutive te votimit nuk jane pranuar nga KZAZ-ja pasi jane demtuar elementet e sigurise. Ka patur nje tentative per prishjen e vulave, por nuk dihet se nga cila pale.Nderkohe qe deri ne kete ore te nates ne Sarande c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.915Z

Elementet kryesore të Rezolutës 1244 janë zbatuar

Prishtinë, 12 gusht - Ambasadori Albert Rohan konsideron se do të ishte e logjikshme që Këshilli i Sigurimit të nxjerrë një vendim të ri për shkak se elementet kryesore të Rezolutës 1244 janë zbatuar. Në një bisedë për Express, ish-Emisari në bisedimet për statusin e Kosovës ka ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.132Z

Thaci: Nuk pranojme elementet kryesore te planit te OKB

Kreu i ekzekutivit kosovar shprehet se elementet kryesore te planit gjashtepikesh te OKB-se, jane te papranueshme per Kosoven. Hashim Thaci e beri deklaraten pas takimit me perfaqesuesit e vendeve te Grupit te Kontaktit dhe me perfaqesuesin e BE-se, ne Kosove, Piter Fejth, ku eshte hedhu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.650Z

Byhler: Në Veri, të lodhur nga elementet radikale

Nga Express më 19 korrik 2011 në ora 17:37 Komandanti i KFOR-it Erhard Byhler, ka informuar sot sekretarin e shtetit në Ministrinë e Mbrojtjes së Gjermanisë, parlamentarin Kristian Shmidt mbi situatën aktuale në Kosovë dhe misionin e KFOR-it. Shmit ka qenë i shoqëruar nga ministri i B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.218Z

LDK: Qeveria po rrezikon elementet e shtetësisë

Nga Express më 11 korrik 2011 në ora 12:57 Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) vlerëson se ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, e ka bërë moto të mospunës së tij ndryshimin e qëndrimeve. Madje subjekti më i madh opozitar, konsideron se njësoj si Qeveria ashtu edhe ministri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama