Rezultate te kerkimit per termin: +Elementi

Meta: total 1000 / total_found 3324 / time 0.001 / keyword[0] elementi / docs[0] 3324 / hits[0] 3802 /
Marta, ose një grua tradhtare
  • 2017-06-26

Marta, ose një grua tradhtare

Alda Bardhyli Historia flet për një grua që falë ose mbase jo vetëm vetes dhe sensit të saj kritik, lufton me modernitetin e vet. Emri i personazhit kryesor është Marta Benniche. Ajo është shkrimtare dhe shtëpiake. Si një cand, philos njëzetedyvjeçare, ajo takohet me tregtarin e ri flo

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët
  • 2017-06-23

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët

Kolaboracioni dhe genocidi në çamëri  1944-1945, (E vërteta e bashkëpunimit të çamëve me gjermanët) është studimi më i fundit mbi raportet shqiptaro-greke në fokus të së cilit është çështja çame. Studiuesi Arben P. Llalla sjellaspekte dhe dokumente historike me pika të shkurta

Pushimet: det apo mal? Çfarë ju këshillon horoskopi
  • 2017-06-20

Pushimet: det apo mal? Çfarë ju këshillon horoskopi

Zbuloni përmes horoskopit se cila është gjysma juaj ideale për të planifikuar verën Vera tashmë erdhi dhe të gjithë po bëhemi gati për pushime. Një pjesë preferon ti kalojë pushimet në bregdet, ndërsa një pjesë tjetër preferon klimën e freskët malore. Në bazë të shenjës së

Kujtohet regjisori i Nëntorit të Dytë
  • 2017-06-15

Kujtohet regjisori i Nëntorit të Dytë

80-të vjetori i lindjes së Viktor Gjikës, një emri të rëndësishëm në historinë e kinematografisë shqiptare do të festohet më 23 qershor në Ministrinë e Kulturës. Ftesa mban emrin e Qëndrës Kombëtare e Kinematografisë dhe Forumit të Mbrojtjes së Autorëve të Audiovizualit .Gjat

No Pic available
  • 2017-06-05

Apeli i Vlahutin: Refuzoni çdo presion mbi blerjen e votës

Kur kanë ngelur 20 ditë nga dita e votimit, ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ka një apel për qytetarët: “Refuzoni cdo presion mbi blerjen e votës me para apo favor tjetër. Qytetarët të jenë vigjilentë për çdo element që tenton të abuzojë me procesin”   “

No Pic available
  • 2017-05-29

Dhëndri i Berishës hedh tezën e konspiracionit për helmimin

Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha dhe drejtues i sekretariatit për mjedisin në Partisë Demokratike, në një postim në rrjetet sociale për mitingun e PD në Tirane, në mënyrë indirekte nga konspiracionin se elementi i dyshimtë që ka helmuar qindra simpatizantë

No Pic available
  • 2017-05-29

Zonat e mbrojtura, Dedej: Ligji i ri ndalon ndërtimin e HEC-eve

Në seancën e fundit të parlamentit është miratuar një ligj i rëndësishëm që ndalon ndërtimin e Hidrocentraleve në zonat e mbrojtura. Në një intervistë për Ora News, drejtori i Agjencisë Kombëtare të Zonave të Mbrojtura Zamir Dedej ka sqaruar risitë dhe ndryshimet që ka sjellë