Rezultate te kerkimit per termin: +Elementi

Total: 3399
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.639Z

Elementi që i jep hov krijimtarisë!

Errësira ndriçon krijmtarinë! Një studim gjerman tregon se drita e mjegullt,joe  plotë stimulon krijmatrinë,mendimet dhe ndihmon shpesh që të gjenden zgjidhje për problemet që i mundojnë njerëzit. Rezultati në fjalë siç raporton Noa,u eksperimentua nga Anna Steidle e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.548Z

Elementi kombetar bashkon femijet nepermjet Abetares

Elementi kombëtare bashkon fëmijët e Shqipërisë dhe Kosovës përmes abetares së përbashkët. Flamujt e të dy vendeve, simboli i 100 vjetorit të Pavarësisë së shtetit shqiptar, figura si Skëndërbeu e Nënë Ter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.853Z

Sequi Dialogu elementi kyccedil per te ecur perpara

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Ettore Sequi i dorëzoi Kryeministrit Edi Rama progres raportin e Komisionit Europian për Shqipërinë. Përfaqësuesi i BE-së në Tiranë theksoi se procesi i integrimit europian duhet të vaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.082Z

Mediu, Tepelenë: Zgjidhja e pronës, elementi kyç për anëtarësimin në BE

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu zhvilloi disa takime me banorë të Tepelenës. Duke folur mbi reformat e ndërmarra nga qeveria dhe rëndësinë e zgjedhjeve të lira, kreu i Republikanëve u ndal dhe tek çështja e pronës dhe ish-pronarëve. Në këtë takim parazgjedhor, ai u ka b�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.095Z

Arben Malaj: Maska e zezë nuk është elementi i duhur për opozitën

Deputeti i Vlors, Arben Malaj, ka sqaruar dje pr publikun arsyen pse nuk iu bashkua protests me fash t zez q kolegt e tij socialist organizuan prpara ders s Parlamentit. Ai e cilson kt veprim jo efikas dhe jo t prshtatshm pr nj opozit, e cila, sipas Malajt, duhet t ngjall shpresn t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.102Z

Malaj: Fasha e zezë nuk ishte elementi i duhur për opozitën e sotme

Deputeti socialist, Arben Malaj, sqaroi dje refuzimin nga ana e tij të protestës së deputetëve socialistë me fasha të zeza para derës së Parlamentit. Malaj shprehet se ishte në protestë, por nuk ishte dakord me këtë formë të gjetur nga drejtuesit e PS-së. “Isha aty për të qen�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.067Z

Skandali me kartat, numri i identitetit gabim fut sistemin në kaosNga Faktori Plus Numri i Identitetit, qe është elementi reformues në Kartat e identitetit të prodhuara së fundmi, rrezikon që në mijëra shtetas shqiptarë të jetë llogaritur g

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Skandali me kartat, numri i identitetit gabim fut sistemin në kaosNga Faktori Plus Numri i Identitetit, qe është elementi reformues në Kartat e identitetit të prodhuara së fundmi, rrezikon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama