Rezultate te kerkimit per termin: +Eleminimin

Meta: total 1000 / total_found 1039 / time 0.000 / keyword[0] eleminimin / docs[0] 1039 / hits[0] 1139 /
Fillojnë reshjet e shiut, MM: Të merren masat për përballimin e emergjencave
  • 2018-12-18

Fillojnë reshjet e shiut, MM: Të merren masat për përballimin e emergjencave

Nisur nga fakti, që ka pasur shtim të reshjeve dhe ulje temperaturash sidomos në zonat malore, gjë e cila pritet të jetë dhe në ditët në vijim, me porosi të Drejtorit të Përgjithshëm të Emergjencave Civile në Ministrinë e Mbrojtjes, Haki Çako, u është kërkuar prefektëve të qarq

MISIONI I PAMUNDUR I JOHANNES HAHN NË KOSOVË
  • 2018-12-05

MISIONI I PAMUNDUR I JOHANNES HAHN NË KOSOVË

Nga Enver BYTYÇI I pari i Kosovës, Hashim Thaçi, thirri në ndihmë Johannes Hahn përmes Mogherinit, me qëllim që ta mposhtë kundërshtarin dhe rivalin e tij, kryeministrin Haradinaj. Hahn nisi rrugëtimin e tij fillimisht direkt në Prishtinë e më pas u kthye pak nga rruga për të takuar

SHAH ME TË VETËT
  • 2018-11-06

SHAH ME TË VETËT

Nga Ylli MANJANI Edi Rama nuk gënjen kur thotë se po luan Shah. E vetmja gënjeshtër e tij është se nuk tregon se me kë po luan. Ka krijuar idenë që lojën e ka me Ilir Metën, por në fakt po luan shah e çfarë shahu, me partinë e vet. Nuk kam menduar për asnjë sekondë se kishte parame

Prokurorja Rovena Gashi bojkoton Vettingun: KPK e ka marrë vendimin!
  • 2018-07-20

Prokurorja Rovena Gashi bojkoton Vettingun: KPK e ka marrë vendimin!

Prokurorja e pezulluar nga detyra, Rovena Gashi, nuk ka marrë pjesë ditën e sotme në seancën dëgjimore të planifikuar para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Gashi ka bojkotuar seancën e Vettingut, duke lëshuar një deklaratë për mediet: KPK e ka marrë vendimin 8 muaj më parë. Se

Revista britanike, Veliaj në 11-shen e kryebashkiakëve më të mirë në botë
  • 2018-07-06

Revista britanike, Veliaj në 11-shen e kryebashkiakëve më të mirë në botë

Prej një muaji, i gjithë globi është përfshirë nga ethet e Kampionatit Botëror të Futbollit që po zhvillohet në Rusi. Në këtë fazë, shumë ndër ne kanë përjetuar edhe eleminimin e skuadrës së zemrës. Por, kur 8 skuadrat më të mira do të ndeshen sot dhe nesër për të përcakt

Arsyet e eliminimit të Gjermanisë
  • 2018-06-30

Arsyet e eliminimit të Gjermanisë

Një vit më parë në Rusi, Gjermania dilte me kokën lart duke triumfuar në Kupën e Konfederatave, një turne që i shërben skuadrave pjesëmarëse për të konsoliduar ekipin por edhe idetë mbi turneun e madh që pason. Në këtë aspekt Joachim Low mori lëvdatat mbi vete për përzgjedhjet

Diskriminimi racor, Meta: Duhet të promovojmë tolerancën
  • 2018-03-21

Diskriminimi racor, Meta: Duhet të promovojmë tolerancën

Në Ditën Ndërkombëtare për Eleminimin e Diskriminimit Racor, Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti një grup studentësh të nivelit Bachelor e Master të komunitetit Rom dhe Egjiptian. Gjatë takimit Presidenti Meta ka përcuar mesazhin se duhet të jemi më të përgjegjshëm dhe më huma