Rezultate te kerkimit per termin: +Elia

Meta: total 938 / total_found 938 / time 0.000 / keyword[0] elia / docs[0] 938 / hits[0] 1528 /
Dy vdekje të ndryshme të një personi, imazhet e rralla nga varrimi i Mbretit Zog (FOTO)
  • 2019-04-09

Dy vdekje të ndryshme të një personi, imazhet e rralla nga varrimi i Mbretit Zog (FOTO)

Dy ngjarje të rëndësishme të familjes mbretërore shqiptare përkojnë në të njëjtën datë. Këtë e ka sqaruar Elia Zaharia Zogu, bashkëshortja e princ Lekës, teksa ka kujtuar sot gjyshin e bashkëshortit të saj. Në postim thuhet se largimi i fundit nga Shqipëria i Mbretit Zog dhe dita

Shqiptari vdes në punë, hetuesit i bëjnë autopsinë (Emri+ detaje)
  • 2019-03-16

Shqiptari vdes në punë, hetuesit i bëjnë autopsinë (Emri+ detaje)

Një shqiptar ka gjetur vdekjen teksa ishte duke punuar. Bëhet fjalë për 45-vjeçarin Sokol Rahshta, i cili  më datë 12 mars ra nga një shkallë në Ponte Stella, Itali. Incidenti kishte ndodhur mëngjesin e 12 marsit dhe një ditë më pas ai u nda nga jeta. Shqiptari së bashku me punëtor

Elia Zaharia, aktorja më e mirë e Koko Fest
  • 2018-09-10

Elia Zaharia, aktorja më e mirë e Koko Fest

Elia Zaharia është shpallur aktorja më e mirë e edicionit të pestë të Festivalit KokoFest që mbahet në qytetin e Korçës. Juria e përbërë nga Ndriçim Xhepa, Luiza Xhuvani, Enver Petrovci, Rajmonda Bulku dhe Adem Karaga, vlerësuan interpretimin e saj në komedinë Vetëvrasësi nën re

No Pic available
  • 2018-09-04

Gjergj Xhuvani rikthehet në shesh xhirimi

Regjisori Gjergj Xhuvani është rikthyer në sheshin e xhirimit për të nisur punën për filmin më të ri Liqeni im. Me skenar dhe regji të vetë Xhuvanit filmi ka marrë mbështetjen e Eurimages në Yerevan dhe është një bashkëprodhim me Italinë dhe Maqedoninë dhe ka mbështetjen e Qend

No Pic available
  • 2018-08-01

Zhvillimi industrial zbulon arkeologjinë në Shqipëri

Shqipëria zbulon sitin më të madh arkeologjik, ku ruhen tri epoka të ndryshme nga 8000 vite para Krishtit deri tek 1000 vite pas Krishtit. Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe Michele Elia, Menaxher i TAP në Shqipëri vizituan një nga sitet e gërmimeve arkeologjike në gjurmën e gazsje

No Pic available
  • 2018-07-08

Elia Zaharia: Teatri i Keqkuptimeve

Ata që më njohin e njohin gjithashtu shumë mirë ndjeshmërinë time absolute ndaj ndërtesave historike, qofshin këto institucione apo shtëpi e vila private. Në kohën e debatit të ashpër për prishjen e Piramidës, unë ndjeja keqardhje për të gjitha herët që si fëmijë rrëshqisja n

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit
  • 2018-06-28

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit

Një ditë më parë një letër e firmosur nga 65 artistë i drejtohej krerëve të shtetit për një Teatër të ri Kombëtar, e mes tyre ishte edhe emri i regjisorit të mirënjohur Pirro Mani, por për bashkëshorten e tij, aktoren Pavlina Mani, ky është një falsifikim i firmës së tij. Në