Rezultate te kerkimit per termin: +Eliana +Xhani

Total: 359
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.109Z

“Reporterët pa Kufij”: Jemi bërë më vigjilentë, liria e medies në Shqipëri po përkeqësohetNga Eliana Xhani, “Deutsche Welle”Përgjegjësja për Evropën në organizatën “Reporterë pa Kufij”, Elsa Vidal, shpreh shqetësimin për presionin që eksponentë të ca

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. “Reporterët pa Kufij”: Jemi bërë më vigjilentë, liria e medies në Shqipëri po përkeqësohetNga Eliana Xhani, “Deutsche Welle”Përgjegjësja për Evropën në organizatën “Reporterë pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.489Z

Lothar Matthus shkon ne Bullgari

Lojtari gjerman 49 vjecar Lothar Matthus do te marre nje kontrate njevjecare dhe do te drejtoje ekipin bullgar ne pjesemarrjen ne Kampionatin Evropian 2012. Kjo ube e ditur nga shoqata bullgare e futbollit ne Sofje. Bullgaria eshte stacioni i shtate i Matthusit si trainer ne dhjete vjet. Auto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.186Z

Sporti | 30.06.2010

Në Kampionatin Botëror të futbollit 2010 në Afrikën e Jugut, u kualifikuan edhe skuadrat e fundit për në çerekfinale. Këto janë kampioni i Evropës, Spanja dhe Paraguai. Spanjollët fituan ndaj Portugalisë me rezultatin 1:0. Më parë Paraguai kishte triumfuar ndaj Japonisë me rezultati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Sporti | 12.08.2010

Në një ndeshje miqësore kundër Danimarkës kombëtares gjermane të futbollit iu desh të kënaqej me një barazim 2:2. Trajneri Joachim Löw, për shkak të fillimit të Kampionatit gjerman kishte ngritur për ndeshjen në Kopenhagen një njëmbëdhjetëshe me lojtarë rezervë. Kualifikimi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.497Z

Sporti | 30.07.2010

Verena Sailer është kampionia e re e Evropës në 100 metërsh. Në Kampionatin Evropian të Atletikës së lehtë në Barcelonë, ajo triumfoi me kohën 11,10 sekonda ndaj dy francezeve Veronique Mang dhe Myriam Soumare. Sailer u shpreh tejet e emocionuar pas fitores së saj sensacionale: "Ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.467Z

Parlamenti gjerman zgjat mandatin e trupes gjermane ne Afganistan

Keshtu deri ne shkurt te vitit 2012 mund te dergohen ne Hundukush si pjese e trupes nderkombetare mbrojtese ne Afganistan ISAF jo me shume se 5350 ushtare gjermane. Krahas deputeteve te partive te koalicionit konservatoro-liberal per zgjatjen e misionit votoi me shumice edhe grupi parlamentar i soc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.895Z

Shalke ne krize te thelle

Lojtaret e trajnerit Felix Magath mbreme humben ne fushen e vet me rezultat 13 dhe ne kete menyre mbeten te fundit ne tabele. Ne dy ndeshjet tjera te javes se kater te zhvilluara diten e diel u shenuan keto rezultate Sankt Pauli - Hamburg 11 dhe Bajer Leverkuzen - Nyremberg 00. Tabelen e klasi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama