Rezultate te kerkimit per termin: +Eliana +Xhani

Meta: total 367 / total_found 367 / time 0.000 / keyword[0] eliana / docs[0] 399 / hits[0] 408 / keyword[1] xhani / docs[1] 4715 / hits[1] 6642 /
INTERVISTA/ Rama: Shqipëria i detyrohet një ndjesë Gjermanisë! Ne do i japim fund pandëshkueshmërisë
  • 2013-10-22

INTERVISTA/ Rama: Shqipëria i detyrohet një ndjesë Gjermanisë! Ne do i japim fund pandëshkueshmërisë

Në bisedë me Deutsche Welle, Kryeministri Edi Rama flet për nevojën e intensifikimit të marrëdhënieve me Gjermaninë, punën e qeverisë së tij për integrimin evropian, raportin me opozitën dhe lëvizjet në administratë. Intervistoi: Eliana Xhani   Z. Kryeministër, Shqipëria sh

Rama Shqiperia i detyrohet nje ndjese Gjermanise
  • 2013-10-22

Rama Shqiperia i detyrohet nje ndjese Gjermanise

Në bisedë me Deutsche Welle, Kryeministri Edi Rama flet për nevojën e intensifikimit të marrëdhënieve me Gjermaninë, punën e qeverisë së tij për integrimin evropian, raportin me opozitën dhe lëvizjet në administratë.

No Pic available
  • 2013-10-22

Rama: Qeveria e Shqipërisë idetyrohet një ndjesë Gjermanisë

Në bisedë me Deutsche Welle, Kryeministri Edi Rama flet për nevojën e intensifikimit të marrëdhënieve me Gjermaninë, punën e qeverisë së tij për integrimin evropian, raportin me opozitën dhe lëvizjet në administratë.DW: Z. Kryeministër, Shqipëria shënoi këto ditët një hap të r

TAP, Holzner: Më shumë sigurifurnizimi me gaz për Europën
  • 2013-06-30

TAP, Holzner: Më shumë sigurifurnizimi me gaz për Europën

Përzgjedhja e projektit të gazsjellësit trans-adriatik Tap nga konsorcioni “Shah Deniz” për si linjë e përçimit të gazit nga Azerbajxhani, është vlerësuar edhe nga komisionerët e Bashkimit Europian.  Marlene Holzner, z&eu

INTERVISTA/ Drejtori i FES: Shumica e shqiptarëve janë për rotacion pushteti
  • 2013-06-16

INTERVISTA/ Drejtori i FES: Shumica e shqiptarëve janë për rotacion pushteti

Në intervistë me DW, Frank Hantke, drejtor i Fondacionit Friedrich Ebert në Tiranë, thotë se rotacioni është pozitiv për të mos lejuar ngurtësimin e sistemit të klientelizmit. Klasa politike duhet të dialogojë për objektivat madhorë të vendit. Intervistoi: Eliana Xha

No Pic available
  • 2013-01-24

Ministrja gjermane e Arsimit mund të humbasë titullin shkencor

Skandali i plagjiaturës rreth ministres gjermane të Arsimit hyri në një raund të ri. Universiteti i Dyseldorfit ka hapur një procedurë për heqjen e titullit shkencor.Libri, i cili vendos për të ardhmen e ministres gjermane të Arsimit, ësht&

No Pic available
  • 2012-05-31

Një zë europian në dy dekada, 1992 -2012

Share Në 1 qershor mbushen 20 vite nga fillimi i programeve të Radios Deutsche Welle në shqip. Ky stacion gjerman ka një rol dhe ndikim të jashtëzakonshëm, jo vetëm në informimin e publikut me standarde të qëndrueshme gazetareske, por dhe në përcjelljen e frymës europiane tek shqipta