Rezultate te kerkimit per termin: +Elias

Meta: total 289 / total_found 289 / time 0.020 / keyword[0] elias / docs[0] 289 / hits[0] 340 /
No Pic available
  • 2018-11-14

Kapen 300 kg kokainë, shqiptari koka e trafikut Ekuador-Australi-Greqi

Një megaoperacion policor antidrogë i shtrirë në Greqi dhe disa shtete të tjera është duke u zhvilluar nga policia helene në bashkëpunim me DEA-n amerikane dhe autoritetet ekuadoriane. Mediat greke shkruajnë se është goditur një rrjet që me metoda të sofistikuara trafikonte kokainë n

PSE IU TURR TURMA ELVANA GJATËS?
  • 2018-10-09

PSE IU TURR TURMA ELVANA GJATËS?

Nga Alban DUDUSHI Është një mister njerëzor se përse turma ndjen kënaqësi kur shikon individin të rënë në fatkeqësi. Nëse do e kthejmë filmin e historisë mbrapsht, do të shikojmë turma të ekzaltuara në vrasjen e fatkeqëve që deri dje kishin qenë në krah të udhëheqësit në v

Deputeti grek, racizëm ndaj Kaçes dhe Foureiras: Nuk kishin këpucë në këmbë
  • 2018-05-11

Deputeti grek, racizëm ndaj Kaçes dhe Foureiras: Nuk kishin këpucë në këmbë

Rikthehet racizmi i grekëve kundër shqiptarëve, madje këtë herë ai mbërrin nga ligjvënësit e këtij vendi. Diskutimet për një memorandum të marrëdhënieve Shqipëri-Greqi në parlamentin grek, për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, ka kthyer përsëri në epiqendrën e politikanëve

Në kërkim të fshehtësive të Cariolina Schuttit
  • 2018-04-10

Në kërkim të fshehtësive të Cariolina Schuttit

Harroji të gjitha këto. Mbylli sytë dhe harroji. Carolina Schutti tregimtare e re austriake e nis udhëtimin e saj drejt letërsisë duke përshkruar një nga një dhomat e saj të kujtesës. Portreti i teta Majës, do ta shtyjë drejt rrëfimeve që një nga një na sjellin një tablo të mrekul

Po shkonte në turne, vdes në aksident kampionia e bodybuilder
  • 2017-09-10

Po shkonte në turne, vdes në aksident kampionia e bodybuilder

Kampionia e botës tre herë rradhazi në bodybuilder, Alejandra Rubio ka humbur jetën në një aksident me makinë ndërsa po shkonte në një turne në Argjentinë. Katër konkurentë që po e shoqëronin ndërruan jetë menjëherë pas përplasjes me një kamion. Sportistët e tjerë ishin Elias

No Pic available
  • 2017-08-02

Shihni se si adoleshenti goditet me elektroshok në karrigen elektrike

Një djalë 18 vjeçar ka pohuar se donte të vdiste, pasi policët e kishin vendosur në karrige elektrike për tre orë, ndërsa qeshnin. Jordan Elias Norris, tani 19 vjeç, tha se ai vuajti më shumë se 40 djegie Taseri pasi u arrestua dhe u mbajt në burgun e Cheatham County në shtetin e Tenne

No Pic available
  • 2017-06-17

Solidariteti i Elias, vajza 12-vjeçare ndihmon familjen e varfër

Elia ende nuk i ka mbushur 12 vjeç, por mendon se si orët e lira të saj jashtë shkollës t’i mbush me aktivitetet bamirëse. Mbase solidaritetit në këtë moshë është jo diçka e zakonshme te fëmijët që humbasin natyrshëm mes lojërave të kohës. Bashkë me vëllain e saj Jonin, E