Rezultate te kerkimit per termin: +Eliminim

Meta: total 966 / total_found 966 / time 0.000 / keyword[0] eliminim / docs[0] 966 / hits[0] 1071 /
Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!
  • 2019-02-22

Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!

Asnjë derbi dhe kundërshtarë shumë të favorshëm për skuadrat favorite. Në Nyon të Zvicrës, mesditën e sotme u hodh shorti i raundit të 1/8-ave të Europa League, ku sfida më interesante është padiskutim ajo mes Eintracht Frankfurt dhe Interit. Me përjashtim të zikaltërve që kanë

Lazio kërkon mrekullinë ndaj ekspertes Sevilla
  • 2019-02-20

Lazio kërkon mrekullinë ndaj ekspertes Sevilla

Shorti e fazës së 1/16-ave të Europa League nuk qe aspak i favorshëm për Lazion dhe kjo u vërtetua edhe në takimin e vajtjes me Sevillan në Olimpico, që u mbyll me suksesin minimal të miqve. Skuadra andaluze, e cila konsiderohet mbretëresha e këtij kompeticioni, arriti tu imponohej lazia

Reali vetëvritet ndaj Gironas, Barcelona arratiset me 9 pikë
  • 2019-02-17

Reali vetëvritet ndaj Gironas, Barcelona arratiset me 9 pikë

Reali i Madridit bën vetëvrasje në momentin e tij më të mirë. U ndal ecuria në 5 ecuria e fitoreve radhazi të Los Blancos në La Liga, pasi skuadra e Santiago Solarit u mposht me përmbysje 1-2 brenda në Santiago Bernabeu nga Girona. Katalanët, të cilët kishin pothuajse tre muaj që nuk

Shënon Rashica, Werder eliminon Dortmundin!
  • 2019-02-06

Shënon Rashica, Werder eliminon Dortmundin!

Borussia e Dortmundit humbet mundësinë për të fituar të dy trofetë në këtë sezon, pasi u eliminua në raundin e 1/8-ave të Kupës së Gjermanisë nga Werder Bremen pas goditjes së penalltive. Një eliminim i hidhur për verdhezinjtë e Lucien Favre, pasi Dortmundi ishte dy herë në avant

Sytë nga Nyoni, hidhet shorti i Champions dhe Europa League
  • 2018-12-17

Sytë nga Nyoni, hidhet shorti i Champions dhe Europa League

Skuadrat që kanë avancuar në fazën me eliminim direkt të Champions dhe Europa League, do të njohin mesditën e sotme kundërshtarët, pasi në Nyon të Zvicrës do të hidhet edhe shorti, duek startuar nga ora 12:00. Në ekranin e Supersport do të vijë drejtpërdrejtë shorti i Ligës së Eu

Shorti në Champions, Juventusi dhe Bajerni të pafat! Ja sfidat
  • 2018-12-17

Shorti në Champions, Juventusi dhe Bajerni të pafat! Ja sfidat

Sot, në Nyon të Zvicrës, u hodh shorti për raundin e dytë të Ligës së kampionëve, ose siç njihet ndryshe, raundi me eliminim direkt. Pas fazës së grupeve, tashmë janë 16 skuadra, që do të vijojnë betejën mes tyre për më të mirin e Europës. Lufta bëhet për kurorën, që e mban

No Pic available
  • 2018-11-22

Amanet, filmi i Namik Ajazit nderohet nga Çmimet Kult

Filmi Amaneti i Namik Ajazit u vlerësua si filmi më i mirë shqiptar i viteve të fundit. Akademia e Çmimeve Kult e ka vlerësuar filmin me regji të Namik Ajazit me trofeun e më të mirit. Ndërsa vetë Ajazi ndodhet në Romë për xhirimet e një tjetër filmi (Portreti I pa mbaruar I Clara B