Rezultate te kerkimit per termin: +Elina +Duni

Total: 119
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.941Z

Elina Duni, koncert në Cyrih

Këngëtarja shqiptare ka zbuluar një muzikë, e cila, aq sa i qëndron besnike traditës së Evropës lindore aq i lë hapësirë xhazit.Sot, më 20 nëntor, shfaq koncertin e saj të radhës në Cyrih Elina Duni. Këngëtarja e cila tashmë është bërë emblemë e muzikës xhaz të ndërtuar mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.989Z

Kengetarja Elina Duni

Artistja Elina Duni poezine e bukur shqipe dhe folklorin ka arritur ta bej te njohur ne bote, permes kengeve jazz. Duke gërmuar në historinë e trazuar ballkanike, ajo ka zbuluar këngë të bukura dhe të fuqishme, këngë të vjetra të dheut të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.844Z

Elina Duni aty ku folklori nderthuret me xhazin

Koncerti Kengetarja Elina Duni do te jete sot ne Tirane ne nje koncert ne Akademine e Arteve. Se bashku me kuartetin e saj Elina Duni do te sjelle per dashamiresit nderthurjet e mrekullueshme te kengeve folklorike shqiptare me muziken xhaz. Melodite rreqethese dhe ritmet e larmishme te Ballkanit ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.790Z

Elina Duni këndon në Paris

Më 27 nëntor këngëtarja shqiptare Elina Duni këndon në qendrën kulturore të zvicrës në Paris. E lindur në Tiranë më 1981, në një familje artistësh, Elina u ngjit në skenë për herë të parë në moshën 5-vjeçare dhe paralelisht studioi violinë. Ndërmjet viteve 1986-1991,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.730Z

Elina Duni, engjëlli i mëkatit

Nga Alfred Lela Fustan të kuq flakë, buzë me të kuq, flokë të kuqe, këmbëzbathur, me gjasë pa gjimbajtëse; shkujdesje që ia lë zbuluar siluetën e supit. Dhe jazz. Jazz-i është muzikë erotike; e tillë edhe Elina Duni. Ka ardhur në Tiranë për turin e Dallëndyshes, albumit të saj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.608Z

Elina Duni, fryma e re e muzikes evropiane

Pas koncertit te saj madheshtor ne Teatrin Kombetar, kengetarja shqiptare Elina Duni, ka zene faqet e gazetave me te medha boterore dhe nje prej tyre eshte edhe tabloidi britanik, “Guardian”. “Guardian” e pershkruan Elina Dunin, si kengetare revolucionare, qe ka filluar te ndryshoje muziken

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.509Z

Elina Duni nis turneun në Rusi

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare e muzikës xhaz, Elina Duni, nis mbrëmjen e së premtes turneun e saj në Rusi. Atje bashkë me kuartetin e saj do të prezantojë muzikën e tyre që është pothuajse gjithmonë një gërshetim mes xhazit dhe folklorit popullor shqiptar dhe përpunon me shum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama