Rezultate te kerkimit per termin: +Elisabeta +Ymeraj

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] elisabeta / docs[0] 1006 / hits[0] 1461 / keyword[1] ymeraj / docs[1] 554 / hits[1] 904 /
Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori
  • 2019-03-25

Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës për tu njohur me aktet e hetimit për çështjen e kontratave të lobimit që selia blu ka bërë në SHBA para dhe gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 2017. Vetëm pak ditë më par

Arta Marku i dërgoi për hetim, reagojnë 10 prokurorët
  • 2018-09-21

Arta Marku i dërgoi për hetim, reagojnë 10 prokurorët

Dosja Shullazi, ka shkaktuar një kaos të vertetë brenda ambiente të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ku Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku çoi për procedim disiplinor 10 Prokurorë të këtij institucioni. Përmes një deklarate dërguar mediave, 10 prokurorët në fjalë kanë reagua

No Pic available
  • 2017-10-28

Treshja tropojane

Nga Bedri Islami Më bëri përshtypje një fakt, ndoshta i rastësishëm, por çuditërisht jashtëzakonisht intrigues: Tre prokurorë janë në ndjekje të rastit Tahiri. Besim Hardarmataj, Elisabeta Ymeraj dhe Gentian Osmani janë të tre nga Tropoja. Të jetë rastësi? Vështirë të besohet! N

Gjyqi ndaj Shullazit, Beqaj dëshmon: Më ofruan 7 mln euro të tërheq padinë
  • 2017-06-20

Gjyqi ndaj Shullazit, Beqaj dëshmon: Më ofruan 7 mln euro të tërheq padinë

Emiljano Shullazi në gjyq Pas dy orësh seancë, përballja mes dëshmitarit të penduar të drejtësisë Ylvi Beqja dhe të pandehurit Emiljano Shullazi në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ka qenë shumë e ashpër. Beqja e i ka qëndruar deklaratave të mëparshme, duke e akuzuar Shullazin dhe gr

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj xhihadistëve
  • 2016-04-26

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj xhihadistëve

Është shtyrë seanca gjyqësore nga xhihadistëve. Shkak për këtë është bërë mungesa e njërit prej anëtarëve të trupës gjykuese. Sot pritej që të jepej vendimi për 9 të akuzuarit për rekrutim dhe dërgim të besimtarëve myslimanë shqiptarë për xhihad luftarak në Siri. Pak dit

No Pic available
  • 2016-04-05

Xhihadistët, prokuroria kërkon 152 vite burg; Myslimani-Prokurores: Së shpejti radha juaj

Po shkon drejt fundit procesi gjyqësor ndaj të ashtuquajturve grupi i xhihadistëve. Në Gjykatën e Krimeve të Rënda, Prokuroria ka dhënë pretencën e saj për 9 të pandehurit, duke kërkuar gjithsej, 152 vite burg. Gjatë seancës, prokurorja e çështjes, Elisabeta Ymeraj, i cilësoi akuza

No Pic available
  • 2016-03-29

Shtyhet seanca për Xhihadistët, sot do të lexoheshin konkluzionet

Seanca për gjyqin e xhihadistëve, e cila ishte parashikuar për sot është shtyrë. Shkak ka qenë mungesa e Prokuroret të çështjes Elisabeta Ymeraj. Mungesa e Prokurorës së çështjet ka qenë për arsye shëndetësore. Në seancën e sotme pritej që të lexoheshin konkluzionet përfundimt