Rezultate te kerkimit per termin: +Eliseut

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] eliseut / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
Franca anulon eko-taksën për 2019 pas protestave të dhunshme
  • 2018-12-06

Franca anulon eko-taksën për 2019 pas protestave të dhunshme

Rritja e taksave mbi karburantin anulohet për tërë vitin 2019, sipas asaj që u njoftua nga Élysée në gazetën “Le Figaro”. Të martën, kryeministri Edouard Philippe kishte njoftuar se ecotax nuk do të ishte përfshirë në draftin financiar 2019, por kishte folur për një ̶

Mediat dhe lojtarët vlerësojnë Shqipërinë
  • 2015-09-09

Mediat dhe lojtarët vlerësojnë Shqipërinë

Portugalia Një vit ka mjaftuar për të ndryshuar tërësisht opinionin e mediave portugeze për Shqipërinë. Pas suksesit kuqezi në Aveiro, ajo u cilësua si “dita më e errët e futbollit në Portugali”, sepse Shqipëria shihej si një kundërshtar shumë i lehtë. Por dje, pas triu

Trajneri i Portugalisë i jep lajm të mirë Shqipërisë
  • 2015-09-08

Trajneri i Portugalisë i jep lajm të mirë Shqipërisë

Trajneri i Portugalisë, Fernarndo Santos tha se fitorja ishte plotësisht e merituar. Ai dha një pikë shprese për Shqipërinë, duken theksuar se do ta mposhtin edhe Danimarkën. “Fitorja është gjithmonë e rëndësishme, ne bëm&eu

Benfika mundet 1 me 0 ne transferte
  • 2015-01-27

Benfika mundet 1 me 0 ne transferte

brbrBenfica humbi nje shans te arte per tu arratisur edhe me shume ne krye te klasifikimit te kampionatit portugez pasi u mund 1 me 0 ne transferte ndaj Pashos de Ferreira ne sfiden permbyllese te javes se 19 Kampionet ne fuqi te Portugalise nuk munden dot te shfrytezojne edhe humbjen e kundershtari

No Pic available
  • 2009-12-06

Vepra e Bogdanit

Nga Ibrahim Rugova* Filozofia e Natyres 1. Rruzullimi (Universi). Planetet Ne kuader te krijimit te jashtem Bogdani e vendos edhe krijimin e universit apo te rruzullimit, sic i thote ai, pra krijimin e qiellit, te yjeve dhe trupave qiellore (korpenat' e qiellit), pastaj te Tokes ne ter