Rezultate te kerkimit per termin: +Eliza +Hoxha

Meta: total 120 / total_found 120 / time 0.001 / keyword[0] eliza / docs[0] 568 / hits[0] 1296 / keyword[1] hoxha / docs[1] 29350 / hits[1] 60188 /
Kumbaro: Kultura dhe Tirana, sfida jonë në Venecia
  • 2018-05-28

Kumbaro: Kultura dhe Tirana, sfida jonë në Venecia

#TiranaZeroSpace hapi dyert në Ekspozitën Ndërkombëtare të Arkitekturës, Venecia 2018, në prani të vizitorëve të shumtë që shprehën interes për pavijonin shqiptar, i cili prezantohet në Arsenale. Pavioni shqiptar komisionohet dhe mbikëqyret nga Ministria e Kulturës e Republikës së

Eliza Hoxha, ekspozitë personale në Tiranë
  • 2018-02-26

Eliza Hoxha, ekspozitë personale në Tiranë

Artistja e njohur nga Kosova Eliza Hoxha vjen sot me një ekspozitë personale në Muzeun Historik Kombëtar. Ekspozita me titull Midis ëndrrës dhe realitetit vjen në kuadër të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. E njohur më së shumti si këngëtare, Eliza prej vitesh operon dhe në fu

Sislej Xhafa, ekspozitë personale në Kosovë gjatë 2018-ës
  • 2018-02-23

Sislej Xhafa, ekspozitë personale në Kosovë gjatë 2018-ës

Artisti i njohur Sislej Xhafa do të rikthehet në Kosovë me një ekspozitë personale gjatë këtij viti. Lajmi është bërë i ditur nga Galeria Kombëtare e Arteve të Kosovës, ku mes projekteve të përzgjedhura për të ekspozuar në këtë institucion gjatë vitit 2018 është dhe emri i Xh

Prizreni ka hapur dyer për artin
  • 2017-08-21

Prizreni ka hapur dyer për artin

Prizreni ka hapur dyer për artin Konferenca ndërkombëtare treditore E ardhmja e kufijve, organizuar nga Bienalja Ndërkombëtare e Artit Bashkëkohor – Autostrada Biennale, vazhdon ende në Prizren. Në sesionin e sotëm (e hënë), nga ora 11:00, në Hamamin Gazi Mehmet Pasha, do të disku

No Pic available
  • 2016-12-11

Rozana Radi fiton Këngën Magjike

Rozana Radi është fituesja e çmimit të parë të edicionit të 18-të të Këngës Magjike. “Kam ditë që e ëndërroj këtë çmim. Faleminderit mamit e babit lart” ishin fjalët e para mes emocioneve të këngëtares Rozana Radi e cila të hënën  nis një sfidë të re atë t

No Pic available
  • 2016-11-01

Eliza, këngëtarja e arkitektja që vuan për qytetin

Muzika i ka dhënë më shumë famë se sa profesioni i saj. Eliza Hoxha, arkitekte dhe këngëtare e kauzave sociale.  sapo publikoi këngënEcjen ti vazhdo dedikuar të gjithë personave që vuajnë nga kanceri, Në një intervistë për DITA ajo ka treguar më shumë përveten dhe për marrëdh

Fani Zguro merr trofeun e Muslim Mulliqit
  • 2016-07-28

Fani Zguro merr trofeun e Muslim Mulliqit

Ekspozita Ndërkombëtare këtë vit bëri bashkë në Prishtinë 27 artistë nga vënde të ndryshme nën kurimin e Artan Shabanit Fani Zguro është fituesi i edicionit të 11 të të Ekspozitës Ndërkombëtare Muslim Mulliqi e cila prej më shumë se një dekade organizohet nga Galeria Kombëta