Rezultate te kerkimit per termin: +Elja

Meta: total 925 / total_found 925 / time 0.000 / keyword[0] elja / docs[0] 925 / hits[0] 1034 /
Kriza politike/ Zyrtari amerikan mbërrin në PD, takim me Bashën
  • 2019-04-09

Kriza politike/ Zyrtari amerikan mbërrin në PD, takim me Bashën

Zëvendësndihmësi Sekretar i amerikan i Shtetit, Matthew Palmer sapo ka mbërritur në selinë blu. Ai do të takohet me kreun e PD-së, Lulzim Basha ndërsa shoqërohet nga zv.ambasadorja e SHBA, Leyla Moses Ones. Ditën e djeshme Palmer u takua me kryeministrin Edi Rama. Në takimin me Ramën,

Plas te Kombëtarja, Lenjani  Panuçit: Me lot në sy, svij më sa të jesh ti!
  • 2019-03-18

Plas te Kombëtarja, Lenjani Panuçit: Me lot në sy, svij më sa të jesh ti!

Na ndajnë edhe 4 ditë nga çelja e eliminatoreve për Europianin 2020 dhe përpara ndeshjes hapëse me Turqinë në Loro Boriçi te Shqipëria duket se po mbizotëron një klimë aspak e qetë. Sikur të mos mjaftonin dëmtimet, trajneri italian Kristian Panuçi i ka hedhur benzinë zjarrit duke p

Habit eurodeputeti: Keni një kryeministër optimist-tragjik, na u lut për
  • 2019-02-28

Habit eurodeputeti: Keni një kryeministër optimist-tragjik, na u lut për

Eurodeputeti  Cristian Preda foli sot në konferencën për media të delegacionit të PE që erdhi në Tiranë për ti dhënë zgjidhje krizë politike, duke thënë se kryeministri Edi Rama është një lider optimist po tragjik. Dhe Prada e shpjegoi konstatimin e tij, me kërkesat që Rama ka b

Eksperti gjerman për Ballkanin, apel qeverisë dhe opozitës
  • 2019-02-26

Eksperti gjerman për Ballkanin, apel qeverisë dhe opozitës

Eksperti i Fondacionit Konrad Adenauer për Ballkanin Perëndimor, Florian Feyerabend, në intervistë ekskluzive për DW, flet per situaten ne vend, per detyren e opozites dhe ate qe duhet te deshmoje Qeveria, duke pranuar se te dyja kane pergjegjesi per te ardhmen e vendit. Deutsche Welle: Zoti F

Ruçi fillon lobimin për çeljen e negociatave në qershor 2019
  • 2019-01-08

Ruçi fillon lobimin për çeljen e negociatave në qershor 2019

Çelja e negociatave është objektiv për Shqipërinë gjatë këtij viti.  Ndërsa Rumania mban presidencën e radhës së Bashkimit Europian nga 1 janari 2019 deri në 30 qershor 2019, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi  u është drejtuar me një  letër Presidentit të Dhomës së Deputetëve

No Pic available
  • 2018-09-04

Ruçi: Ky sesion parlamentar do vulosë çeljen e negociatave

Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi paraqiti arritjet e sesionit të shkuar parlamentar. Ruçi vlerësoi si arritjen më të madhe në sesionin e shkuar miratimin e reformës në drejtësi, ndërsa theksoi si një mangësi të rëndësishme mosmiratimin e ligjit

Pallati në Gjirokastër, asnjë masë e marrë 6 muaj pas rrëshqitjes së dherave
  • 2018-08-07

Pallati në Gjirokastër, asnjë masë e marrë 6 muaj pas rrëshqitjes së dherave

Gjashtë muaj pas rrëshqitjes masive të dherave situata në lagjen Kodra e Shtufit në Gjirokastër është e pandryshuar. Pallati 8-katësh është ende i mbuluar nga balta dhe rreziku i çarjeve të mëtejshme. Përveç marrjes së mostrave te tokës në shtratin e rrëshqitjes asnjë masë ndë