Rezultate te kerkimit per termin: +Eljona +Ballhysa

Meta: total 1000 / total_found 1144 / time 0.000 / keyword[0] eljona / docs[0] 1267 / hits[0] 1290 / keyword[1] ballhysa / docs[1] 1207 / hits[1] 1221 /
EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut
  • 2017-03-31

EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut

Avokati i Popullit ka publikuar emrat e juristëve që do të garojnë për institucionet e Vettingut. Institucioni i Avokatit sqaron se listat përmbajnë emrat e kandidatëve që plotësojnë kriteret formale dhe të kandidateve që nuk plotësojnë kriteret formale për institucionet e vlerësimi

Shehu: Rama kunder BE-se per situaten ekonomike
Eljona Ballhysa
  • 2013-10-20

Shehu: Rama kunder BE-se per situaten ekonomike Eljona Ballhysa

Selia blu ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama per vleresim krejtesisht ne kundershtim me vleresimet e bera nga Bashkimi Europian per situaten ekonomike ne Shqiperi. Sipas deputetit Sherefedin Shehu, kreu i qeverise po krijon nje panik absurd ne lidhje me ekonomine ne vend. Duke iu referuar raportit te

Ristani: Rama e Tahiri rrezikojne 7 vjet burg per shperdorim detyre
Eljona Ballhysa
  • 2013-10-19

Ristani: Rama e Tahiri rrezikojne 7 vjet burg per shperdorim detyre Eljona Ballhysa

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshem Saimir Tahiri rrezikojne 7 vjet burg per shperdorim detyre. Keshtu u shpreh dje deputeti demokrat, Arben Ristani pasi depozitoi ne Prokurorine e Pergjithshme kallezimin penal ndaj kreut te qeverise dhe ministrit te brendshem. Sipas Ristanit, Rama dhe Ta

No Pic available
  • 2013-10-18

Paloka: Akti ne kundershtim me frymen e progres-raportit te KE-se Eljona Ballhysa

Kreu i Grupit Parlamentar te Partise Demokratike, Edi Paloka i beri dhe njehere thirrje deputeteve te mazhorances qe te mos e miratojne Aktin Normativ pasi ai bie ne kundershtim me frymen e progres-raportit te Komisionit Evropian. Paloka ishte i pranishem ne seance parlamentare se bashku me nenkryet

No Pic available
  • 2013-10-17

KE: Shqiperia, 5 kushte per anetaresimin Eljona Ballhysa

Komisioni Evropian rekomandoi gjate mbledhjes se djeshme dhenien e statusit kandidat per Shqiperine. Gjate fjales se mbajtur, komisioneri evropian per Zgjerimin, Stefan Fule beri te ditur se qeverise shqiptare do t’i duhet te permbushe 5 kushte te tjera per t’u anetaresuar ne Bashkimin Evropian.

No Pic available
  • 2013-10-17

Basha: Te mbrojme qytetaret nga arbitrariteti i qeverise “Rama” Eljona Ballhysa

Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha u kerkoi te zgjedhurve vendore te PD-se qe te mbrojne qytetaret, interesat e tyre dhe pronen e tyre nga arbitrariteti i qeverise “Rama”. Ne fjalen e mbajtur ne Konventen e pare te te Zgjedhurve Vendore te Partise Demokratike, Basha kerkoi pergjegjshmer

No Pic available
  • 2013-10-16

Zgjerimi i BE-se, sot prezantohet vendimi per Shqiperine Eljona Ballhysa

Komisioneri Europian per Zgjerimin, Stefan Fule pritet te beje publike sot ne mesdite vendimin nese Shqiperia do ta marre ose jo statusin e vendit kandidat ne Bashkimin Europian ne muajin dhjetor. Komisioneri per Zgjerimin dhe Politiken Evropiane te Fqinjesise, Stefan Fule, do te paraqese sot ne Bru