Rezultate te kerkimit per termin: +Elmas

Meta: total 129 / total_found 129 / time 0.000 / keyword[0] elmas / docs[0] 129 / hits[0] 169 /
Holanda paralajmëron Gjermaninë, Kroacia fiton me përmbysje
  • 2019-03-22

Holanda paralajmëron Gjermaninë, Kroacia fiton me përmbysje

Ka startuar sot rruga drejt Euro 2020, me sfidat e para eliminatore, ndërsa surpriza e vetme duket se ka ardhur nga Kazakistani, me vendasit që kanë mposhtur bindshëm Skocinë, me rezultatin 3-0. Edhe nënkampionia e botës, Kroacia vuajti jo pak, por ia doli të nisë edicionin me fitore, duke

Pasaportat false, shqiptarët futen në thikë për të ndryshuar tiparet
  • 2019-02-05

Pasaportat false, shqiptarët futen në thikë për të ndryshuar tiparet

Me dëshirën për të ikur nga vendi, shqiptarët vjedhin identitetin e shtetasve të huaj, duke u maskuar herë si grekë, malazezë dhe herë si bullgarë, ku në një rast një person që interesohej të largohej në SHBA, ka kryer dhe operacione plastike me qëllim që të kishte ngjashmëri m

Dosja/ Shoqata vllahe nxirrte pasaporta false, ja si kalohej kufiri me makinë policie
  • 2019-02-05

Dosja/ Shoqata vllahe nxirrte pasaporta false, ja si kalohej kufiri me makinë policie

Një grup prej 32 personash u arrestua dy ditë ma parë në kuadër të operacionit Rruga e Gabuar, që goditi një nga klanet kryesore të trafikut të qenieve njerëzore drejt Europës, SHBA-ve dhe Britanisë së Madhe. Rrjeti i trafikut nëpërmjet vizave dhe pasaportave të falsifikuara ishte i

Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit
  • 2019-02-05

Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit

I shtrirë në disa qytete të Shqipërisë dhe në bashkëpunim me persona të tjerë në Greqi, grupi që falsifikonte dokumente dhe trafikonte në mënyrë të paligjshme klandestinë kishte klientë edhe në Lindjen e Mesme dhe Kinë. Ndërkohë që 32 personat e vënë nën masë sigurimi nga K

Kostandina, akuza greke: Mjekoligjorët shqiptarë masakruan 15-vjeçaren
  • 2018-11-22

Kostandina, akuza greke: Mjekoligjorët shqiptarë masakruan 15-vjeçaren

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një skandal në sistemin e drejtësisë. Vdekja e Kostandina Anagnostit në vitin 2014, në atë kohë 15-vjeçare, është cilësuar nga Prokuroria dhe Mjekësia Ligjore Shqiptare si aksidentale. Asnjë person nuk u përball me drejtësinë, madje nuk janë ma

No Pic available
  • 2018-10-31

Hemorragji në tru nga rrahja, mjeku ligjor e kthen në plagosje të lehtë

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e kësaj të mërkure veprimet e mjekëve ligjorë në Gjirokastër dhe Tiranë, të cilët i cilësuan si të lehta goditjet që i shkaktuan një qytetari hemorragji në tru. Niko Kadëna qëndroi për 23 ditë në spital, ku për 17 ditë, sipas dokumenteve nga Spitali

Ndalimi dhe gjuha fyese, Elmas Haruni: Ndjesë, por policët më torturuan!
  • 2018-07-24

Ndalimi dhe gjuha fyese, Elmas Haruni: Ndjesë, por policët më torturuan!

Për më shumë se 48 orë videoja e publikuar nga policia, ku ai përdorte fjalor tepër fyes dhe agresiv ndaj efektivëve që e kishin ndaluar së bashku me një mikun e tij që drejtonte makinën në gjendje të dehur, bëri xhiron e internetit. Por kjo video u përgënjehstrua nga Pd, e cila pub