Rezultate te kerkimit per termin: +Elona +Agolli

Meta: total 103 / total_found 103 / time 0.000 / keyword[0] elona / docs[0] 2255 / hits[0] 3218 / keyword[1] agolli / docs[1] 4445 / hits[1] 8383 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Letra për Ramizin, Elona Agolli: Tani që Dritëroi sështë në jetë, thurin thashetheme

Elona Agolli, e bija e Dritëroit, ka reaguar për disa shkrime botuar prej librit të ri të Dashnor Kaloçit Shkrimtarët e artistët nën diktatin komunist dhe intrigat e njëri-tjetrit. Shkak për reagimin është bërë artikulli me titull Letra për Ramizin: Dritëroi është dakord që Faik B

EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut
  • 2017-03-31

EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut

Avokati i Popullit ka publikuar emrat e juristëve që do të garojnë për institucionet e Vettingut. Institucioni i Avokatit sqaron se listat përmbajnë emrat e kandidatëve që plotësojnë kriteret formale dhe të kandidateve që nuk plotësojnë kriteret formale për institucionet e vlerësimi

Amaneti në letër i Dritëro Agollit
  • 2017-02-22

Amaneti në letër i Dritëro Agollit

E bija, hedh në letër momentet e fundit të shkrimtarit të madh Elona Agolli Atë ditë që shpresat e mjekëve për të hequr ato tuba që drejtonin frymëmarrjen e babit u bënë të mëdhaja , pasi ai po përpiqej vetë të frymëmerrte ,edhe gëzimi ynë ishte i madh. Pas orëve të zgjatura

Si ndërhynte Dritëroi për të shpëtuar shkrimtarët e dënuar dhe biseda me Pali Miskën: Ndërgjegjen e kam të pastër
  • 2017-02-14

Si ndërhynte Dritëroi për të shpëtuar shkrimtarët e dënuar dhe biseda me Pali Miskën: Ndërgjegjen e kam të pastër

Elona Agolli, vajza e Dritëro Agollit, ka reaguar në lidhje me debatin mbi veprën dhe rolin e shkrimtarit gjatë viteve të komunizmit. Ajo ka publikuar një pjesë nga vepra e Dritëroit, Teshtimat e lirisë, ku ai shkruan për keqtrajtimin e poetëve e shkrimtarëve në vitet e diktaturës.

No Pic available
  • 2017-02-11

Emrat e 191 kandidatëve për organet e Vetting-ut

Institucioni i Avokatit të Popullit ka publikuar sot listën me kandidatët që kanë shprehur interesin për të qenë pjesë e organeve të Vettingut. Përmes një njoftimi për shtyp, AP bën të ditur se publikimi i listës vjen pas një konsultimi me ONM-në do të hartojë një listë të mi

Kush do bëjë Vettingun? Mes pretendentëve Ina Rama, Albana Shtylla, Krenar Ahmetaj.
  • 2017-02-11

Kush do bëjë Vettingun? Mes pretendentëve Ina Rama, Albana Shtylla, Krenar Ahmetaj.

Një grup i vogël prej 4 ekspertësh tek Avokati i Popullit kanë marrë në dorë 190 aplikimet e kandidatëve për organet e reja të Vettingut. Ata janë trajnuar për të verifikuar përmbushjen e kritereve ligjore nga aplikantët për insitucionet e reja të kontrollit të figurës së pro

No Pic available
  • 2017-02-10

Publikohet lista e kanidatëve për organet e Vettingut. Ja emrat

Në faqen zyrtare të Avokatit të Popullit janë bërë publik emrat e të gjithë personave të cilët kanë shprehur interesin për të aplikuar për organet e Vettingut. Janë plot 191 emra të cilët kanë aplikuar në zyrat e Avokatit të Populli. Këtyre emrave do ti shtohen edhe personat që