Rezultate te kerkimit per termin: +Elona +Gjylmi

Meta: total 737 / total_found 737 / time 0.000 / keyword[0] elona / docs[0] 2310 / hits[0] 3299 / keyword[1] gjylmi / docs[1] 738 / hits[1] 741 /
Gazetaret numerojne votat per kreun e KQZ-se
  • 2016-11-02

Gazetaret numerojne votat per kreun e KQZ-se

var fbShare url httpvizionplusalgazetaret-numerojne-votat-per-kreun-e-kqz-sesize smallbrbrGazetaret jo thjesht kane raportuar sot nga Komisioni i Ligjeve por ata kane qene pjese e procedures se votimit te 4 kandidaturave per kreun e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve Ne baze te Kodit Zgjedhor cdo ane

Ligj i ri per kufijte PD Nuk jemi cenuar nga fqinjet
  • 2011-11-01

Ligj i ri per kufijte PD Nuk jemi cenuar nga fqinjet

Socialistët kërkojnë një ligj të ri për kufijtë. Duke vënë në dyshim dhe ekzistencën e një ndarje tokësore me shtetin grek që prej 2008-s, të majtët në komisionin e sigurisë, do t?i kërkojnë me shkrim

Reforma ne drejtesi PS-PD perplasje per tryezen
  • 2011-10-31

Reforma ne drejtesi PS-PD perplasje per tryezen

Deputetët demokrat të komisionit të ligjeve e konsiderojnë formë të re bllokimi, tryezën e mbledhur nga Partia Socialiste për reformën në drejtësi. Në një deklaratë publike, deputetët e mazhorancës janë shprehur se

Rrezohet presidenti ligji i mbetjeve nuk ndryshon
  • 2011-10-31

Rrezohet presidenti ligji i mbetjeve nuk ndryshon

Maxhoranca nuk merr parasysh vërejtjet e Presidentit për ligjin e mbetjeve. Deputetët e djathtë në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese rrëzuan dekretin e Bamir Topit që kërkonte shfuqizimin e neneve 48 dhe 49, të cilët parashikonin importin e pl

No Pic available
  • 2011-10-31

Kompromis per guvernatorin Patozi Te ndryshojme formulen

Guvernatori i ri i Bankës së Shqipërisë do të jetë politikisht konsensual. Të paktën këtë ka tentuar të bëjë maxhoranca, e cila ndryshoi formulën e zgjedhjes së anëtarëve të bordit të Bankës së S

Nis asgjesimi i fleteve te votimit te 8 majit
  • 2011-10-26

Nis asgjesimi i fleteve te votimit te 8 majit

Asgjësimi i fletëve të zgjedhjeve lokale të 8 majit nis me Tiranën. Pas 5 ditësh, votat e kryeqytetit, të cilat u numëruan të fundit dhe zgjatën maratonën elektorale me rreth 2 muaj,  nuk do të ekzistojnë më. "Asg

No Pic available
  • 2011-10-26

Ankesat ne zgjedhje GjataTe jene kompetence e gjykates

Me ankimimet për zgjedhjet duhet të merret vetëm gjykata, duke ia hequr plotësisht këtë kompetencë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Kjo do të garantonte një proces më të rregullt zgjedhor, por edhe do të shmangte linçimin polit