Rezultate te kerkimit per termin: +Elton +Cefa

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.488Z

Letërsia ruse përmes kërcimit

E vetmja trupë e danc-teatrit në Shqipëri, dha mbrëmë një shfaqje në Ohër. Në kuadrin e Festivalit “Vera e Ohrit”, kompania e danc-teatrit, drejtuar nga koreografi Gjergj Prevazi, dha mbrëmë një shfaqje në Kishën Shën Sofisë. Një mbrëmje e veçantë, ku balerinët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.520Z

TK, premiere e tragjikomedise “Forca e zakonit”

Nje nder tragjikomedite me te suksesshme ne vendet gjermanishtefolese, te Thomas Bernard, “Forca e zakonit”, u ngjit premiere absolute ne Teatrin Kombetar, nen interpretimin e pese aktoreve. Ngjarjet zhvillohen ne nje cirk, ku Caribalti zbutesi i kafsheve, eshte nje njeri i do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.271Z

Shpallen fituesit e “Skampa Dance Competition”

Gjergj Prevazi si koreograf dhe Elton Çefa si balerin, janë vlerësuar të shtunën me çmimet e para në "Skampa Dance Competition", festivali i kërcimit modern i organizuar për herë të parë në qytetin e Elbasanit. "Ky çmim i kushtohet brezit të pas viteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.341Z

Prekin skenën e TKOB-itgjashtë koreografë të rinj

Koreografët e rinj që kanë marrë pjesë në projektin Koreolabos, më 4 Korrik 2014, në orën 20.00, në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit do të paraqesin krijimtarinë e tyre. Ky është një projekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.343Z

Aksidenti ne Durres aktoret jashte rrezikut per jeten

Tirane 8 tetor NOA ndash Aktore te njohur te skenes shqiptare jane perfshire ne nje aksident te ndodhur ne rrugen Tirane-Durres. Sipas te dhenave te para mesohet se aktoret jane Hervin Culi dhe Eralda Caushi. Nderkohe qe per personin e trete dihen vetem inicialet E.Sh. Aksidenti ka ndodhur sot rreth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.246Z

Skica per drame konflikt dhe personazhe ne skenen e Teatrit Kombetar

Premiera "Skica për dramë, konflikt dhe personazhe" me regji të Enton Kacës është ngjitur në skenën e Tetrit Kombëtar. Shfaqja anashkalon tradicionalen, apo teatrin klasik, duke sjell tendencën sa më bashkëkohore c’ka e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.666Z

Sukses i shqiptareve ne Oher

Pas Inva Mules dhe 3 mije shikuesve qe ajo mblodhi, "Vera e Ohrit" nxjerr ne pah nje tjeter sukses qe mban ngjyra shqiptare. Behet fjale per kompanine teatrore "Albanian Dance Theatre", qe eshte paraqitur ne edicionin e 48-te te Festivalit "Sumer Ohrid Festival", qe eshte zhvilluar pergjate nje muaj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama