Rezultate te kerkimit per termin: +Elvisi

Meta: total 288 / total_found 288 / time 0.000 / keyword[0] elvisi / docs[0] 288 / hits[0] 630 /
Të zhdukurit e Vlorës, media belge: Trupat mund të jenë tretur në banjë acidike
  • 2019-02-18

Të zhdukurit e Vlorës, media belge: Trupat mund të jenë tretur në banjë acidike

Nga Vincent Triest, Bart Aerts Prokuroria në Shqipëri thotë se të paktën 23 anëtarë të bandës janë zhdukur në rrethana shumë të dyshimta në tre vitet e fundit. Një nga një, ata kanë një lidhje me bandat e drogës që janë aktive në Antwerp. Në fillim të kësaj jave, autoritetet

11 të dënuar për 1 plumb, Hoxha: Vrasja e efektivit Basha, gabim i policisë!
  • 2018-12-13

11 të dënuar për 1 plumb, Hoxha: Vrasja e efektivit Basha, gabim i policisë!

Pas aksionit kryesor në vitin 2014, Lazarati do të mbahej nën mbikëqyrjen e vazhdueshme të forcave të rendit. Por incidentet nuk do të mungonin. Një vit më pas, në 24 qershor 2015, vritet efektivi i RENEA-s, Ibrahim Basha. Ngjarja ishte sa shokuese, por edhe e pritshme. Përsa kohë nuk po

Si u rrëmbye 24-vjeçari Elvis Troqe, pak orë përpara fejesës
  • 2018-11-28

Si u rrëmbye 24-vjeçari Elvis Troqe, pak orë përpara fejesës

Një tjetër djalë i ri zhduket mbrëmjen e 17 korrikut 2018 në Vlorë. Elis Troqe, 24 vjeç rrëmbehet në mes të qytetit. I sapokthyer nga Italia, ku kishte kryer dënimin për trafikim të lëndëve narkotike, Elvisi kishte vendosur të ndërtonte një jetë të re. Ditën e ditëlindjes së

Dritan Kastrati, pjesë e serialit të njohur anglez 
  • 2018-07-03

Dritan Kastrati, pjesë e serialit të njohur anglez 

Dritan Kastrati aktori i njohur shqiptar është bërë pjesë e serialit të njohur anglez Stan Lee Lucky man. Përkrah emrave të njohura të kinematografisë angleze Kastrati interpreton rolin e një shqiptari, atw të Edon Pashës. Eshtë historia e një djaloshi shqiptar që është ngatërruar

Dritan Kastrati, në rolin e Elvis Presly-t
  • 2017-10-30

Dritan Kastrati, në rolin e Elvis Presly-t

Elvis walks home hap siparin e Tirana Internacional Film Festival më 3 nëntor Elvis walks home (Elvisi kthehet në shtëpi), prodhimi i fundit që mban firmën e regjisorit Fatmir Koçi do të hap siparin e edicionit të 15-të të Tirana International Film Festival më 3 nëntor. Filmi u shfaq ve

Italianët: Shqipëria, parajsa e re e pushimeve: Deti mrekulli dhe me 7 euro ngopesh me peshk të freskët
  • 2017-08-22

Italianët: Shqipëria, parajsa e re e pushimeve: Deti mrekulli dhe me 7 euro ngopesh me peshk të freskët

Duke sfiduar paragjykimet, vendi i shqiponjave është gati të fluturojë. Kështu e mbyll artikullin për Shqipërinë, Giuseppe Spatola për Libero Quotidiano, publikuar në 21 gusht. Ai shkruan i mahnitur për bukuritë e bregdetit të jugut, ushqimet e lira e të shijshme dhe jep mesazhin se 

No Pic available
  • 2017-08-19

Të fitosh miliona edhe pas vdekjes

Të fitosh miliona edhe pas vdekjes nuk është përrallë është e vërtetë. Kjo ndodh me Elvis Presley, ikonën e rok & rollit, i cili u nda nga jeta më 16 gisht 1977 Trashëgimia monetare e Elvisit mbetet tepër e fortë. Sipas top listës së revistës Forbes të njerëzve të vdekur që