Rezultate te kerkimit per termin: +Elvisin

Meta: total 150 / total_found 150 / time 0.000 / keyword[0] elvisin / docs[0] 150 / hits[0] 208 /
Vrasja për një kapele, jepet dënimi ndaj dy të akuzuarve
  • 2019-02-26

Vrasja për një kapele, jepet dënimi ndaj dy të akuzuarve

Hermes Beqiri Janë shpallur fajtor nga Gjykata e Shkodrës, dy autorët e dyshuar për vrasjen e të riut Hermes Beqiri në nëntor të vitit 2017. Dënim me 12 vite burg u vendos për Elvis Hoxhën të dyshuarin kryesor, dhe 8 vite për Ditmir Arifin. Hermes Beqiri, 20 vjeç, nuk arriti ti mbijeto

Çfarë ka ndodhur më 8 janar?
  • 2017-01-08

Çfarë ka ndodhur më 8 janar?

1642 – Vdiq Galileo Galilei, fizikant italian, matematikan, astronom, filozof, i cili luajti rol të madh në Revolucionin Shkencor. Arritjet e tij përfshijnë përmirësime të teleskopit dhe vëzhgimet astronomike. Galileo (l. 1564) është quajtur ati i astronomisë, fizikës dhe shkencës

Çfarë ka ndodhur më 19 dhjetor?
  • 2016-12-19

Çfarë ka ndodhur më 19 dhjetor?

1606 Anijet Susan Constant, Godspeed, and Discovery nisen nga Anglia me kolonët që do të vendoseshin në Jamestown, Virginia, e para e trembëdhjetë kolonive që u bënë Shtetet e Bashkuara. 1776 Veprimtari politik anglez dhe amerikan Thomas Paine boton në Pensilvani, esenë e parë në serin

Uzurpimi i demokracise sone delikate solli Listen e Barabarte
  • 2016-11-02

Uzurpimi i demokracise sone delikate solli Listen e Barabarte

Transmetuar me 02112016 - 0520 Nga Prof Dr Mimoza Hafizibr br Sot ne themeluam dhe shpallem forcen tone te perbashket politike Lista e Barabartebr br Lista e Barabarte e mori shkendijen ne muajt e pare te ketij viti e mori shkend

No Pic available
  • 2016-09-21

Vrasja e dyfishtë te Lulishtja 1 Maji, kërkohet burg për jetë për autorët

Prokuroria e Tiranës kërkon dënim të përjetshëm për dy autorët e vrasjes së dyfishtë dhe plagosjes së një personi të tretë, në Lulishten 1 Maji në kryeqytet, ngjarje e ndodhur më 1 tetor 2015. Nga hetimet e Prokurorisë së Tiranës rezultoi se të pandehurit Sael Sulaj dhe Vasiel

Vrasja e dyfishte te 1 Maji prokuroria Burg perjete per te dyshuarit
  • 2016-09-21

Vrasja e dyfishte te 1 Maji prokuroria Burg perjete per te dyshuarit

Tirane 21 shtator 2016 NOAal - Prokuroria e Tiranes kerkon denim te perjetshem per dy autoret e vrasjes se dyfishte dhe plagosjes se nje personi te trete ngjarje e ndodhur me dt01102015 ne zonen e quajtur Lulishte 1 Maji ne kryeqytetbr br Nga hetimet e Prokurorise se Tiranes rezultoi se te pandehu

Vrasja e dyfishtë të lulishte 1 Maji, autorët ngatërruan prenë e tyre
  • 2016-09-21

Vrasja e dyfishtë të lulishte 1 Maji, autorët ngatërruan prenë e tyre

Prokuroria e Tiranës kërkon dënim të përjetshëm për dy autorët e vrasjes së dyfishtë dhe plagosjes së një personi të tretë, ngjarje e ndodhur më datë 1 tetor 2015, në zonën e quajtur Lulishte 1 Maji, në kryeqytet. Nga hetimet e Prokurorisë së Tiranës rezultoi se të pandehurit